Aqua aerobic – sport dla wszystkich

Aqua aerobic – sport dla wszystkich

Sport i aktywność fizyczna, to jeden pośród licznych czynników, jakie oddziaływają  na nasze zdrowie oraz samopoczucie, dlatego wart uwagi jest aqua aerobic – sport dla wszystkich.  Niezwykle korzystne są wszelkie formy ruchu w wodzie. Niezależnie od popularnego pływania, które, jak powszechnie wiadomo, dobrze rozwija mięśnie i spala zbędne kalorie, istnieje także rodzaj aktywności nazywany aqua aerobikiem, czyli wodny aerobik.

Poznaj Aqua aerobic – sport dla wszystkich!

To współcześnie bardzo popularny sport, który z reguły wybierają kobiety. Zajęcia w basenie opierają się na podstawowym zestawie ćwiczeń z tradycyjnego – bazowego aerobiku, jakim towarzyszy podkład muzyczny. Jak pokazują badania, aerobik basenowy daje bardziej widoczne rezultaty, niż jego pierwowzór. Ćwiczenia te są wykonywane w wodzie, gdzie dotyka się podłoża basenu, dlatego nie ma żadnych obaw dla tych osób, które nie potrafią pływać. W dodatku każdy, kto czuje potrzebę, może otrzymać do ćwiczeń tzw. pas wyporowy, dla jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa. Instruktorzy wodnego aerobicu  wykorzystują do ćwiczeń wiele akcesoriów. Współcześnie popularność zyskują również zajęcia typu Step basenowy, gdzie ćwiczenia wykonuje się na stepach, położonych na dnie basenu. Zupełną nowością jest Aqua bike, w czasie którego można ćwiczyć na specjalnych  rowerkach, ustawionych w wodzie. Jest to  trening, który typowo wzmacnia mięśnie. To dobry sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. W czasie godzinnego treningu można spalić około 500 kcal.

Dlaczego aktywność w wodzie jest tak korzystna? Ciało, umiejscowione w wodzie traci na wadze 90% całej swojej masy, wskutek czego nie przeciążymy kręgosłupa oraz stawów.  Aktywność w basenie ma też pozytywny wpływ na system oddechowy oraz krwionośny. Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Ćwiczą młodzi, starzy, kobiety w ciąży czy niepełnosprawni. Ta bezpieczna forma aktywności polecana jest dla osób o różnym poziomie sprawności fizycznej. Aktywność w wodzie łączy w sobie relaks i tak potrzebny nam dla zdrowia ruch.

Warto poszukać w swojej okolicy pływalni, które oferują różnego rodzaju zajęcia w wodzie!