Co warto zobaczyć w okolicy Rokietnicy?

Co warto zobaczyć w okolicy Rokietnicy?

Rokietnica to jedna z tych wsi w powiecie poznańskim, która ma bogatą i ciekawą historię. Miejscowość, której nazwa pochodzi od diabła o imieniu Rokita, leży w bardzo ciekawej okolicy. Co warto w niej zobaczyć?

Rokietnica — historia, gdzie leży

W miejscu, gdzie obecnie leży Rokietnica, człowiek zamieszkuje od tysięcy lat. Pierwsze ślady osadnictwa w tej okolicy pochodzą jeszcze z około 1000 lat przed naszą erą, czyli z czasów kultury łużyckiej. Pod swoją obecną nazwą miejsce to znane jest już od XVI wieku. To wtedy po raz pierwszy Rokietnica pojawiła się w dokumentach, a dokładniej w księdze uposażeń Jana Łaskiego. Mimo tego, że jest to wieś, zdobyła ona pewne znaczenie, dzięki dobremu położeniu. Znajduje się w okolicy linii kolejowej łączącej Poznań ze Stargardem i Szczecinem.

Jakie atrakcje znajdują się w okolicach Rokietnicy?

Położenie tej miejscowości pod względem turystycznym jest niezwykle ciekawe. Nie wspominając nawet o bliskości Poznania, który jest pełen atrakcji, sama Rokietnica i najbliższe tereny również skrywają wiele ciekawych miejsc. Mowa tu na przykład o kościele Chrystusa Króla położonym w samym sercu tej miejscowości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim plebania z początku XX wieku. Nie można też zapomnieć o znajdującym się w Rokietnicy dworze wraz z parkiem krajobrazowym, który powstał w XIX wieku.

Zabytki znajdziemy także w pobliskiej Sobocie. Tam stoi zabytkowy, XVI-wieczny kościół, a także dwór, który zbudowano w 1809 roku. Miłośnicy architektury drewnianej z pewnością polubią znajdujący się w Rogierówku wiatrak. Zabytkowy kościół oraz dwór znajduje się także w Żydowie. W Napachaniu z kolei stoi pałac wybudowany w 1897 roku.

Jak widać Rokietnica to niepozorne, lecz niezwykle interesujące miejsce. Aby zobaczyć ciekawe turystyczne atrakcje, nie trzeba nawet odwiedzać oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Poznania. Zamiast tego świetnym pomysłem jest skupienie się na mniej znanych miejscach skrywanych przez niewielkie miejscowości. Na uwagę zasługuje także ilość miejsc noclegowych. Jeśli chodzi o kwatery pracownicze, Rokietnica jest wręcz świetnie położona.