Dlaczego warto sięgać po odzież dziecięcą z wełną merino?

Dlaczego warto sięgać po odzież dziecięcą z wełną merino?

Odzież z wełną merino dla dzieci to hit ostatnich lat. Po czasach popularności sztucznych materiałów powrócił trend na naturę i oby pozostał na dłużej. Wełna merino to szlachetny materiał o wielu zaletach, który bez wątpienia okaże się świetnym rozwiązaniem w kontakcie ze skórą dziecka. Poznaj bliżej wełnę merino, jej pochodzenie oraz właściwości termoregulacyjne. Przekonaj się, dlaczego to właśnie wełna merino jest doskonałym rozwiązaniem na odzież dziecięcą.

  • Odkryj pochodzenie wełny merino i jej najważniejsze wyróżniki
  • Poznaj termoregulacyjne właściwości wełny merino
  • Dowiedz się, jakie jeszcze zalety ma wełna merino

Wełna merino – jakie jest jej pochodzenie i czym się wyróżnia

Wełna merino to wyjątkowy materiał pozyskiwany dzięki owcom rasy merynos zamieszkującym górzyste tereny Nowej Zelandii. To obszar, na którym trudne warunki atmosferyczne wymuszają przystosowanie się zwierząt do różnych temperatur. Zmienny klimat nowozelandzkich Alp Południowych oznacza, że temperatura zimą spada poniżej – 20°C, natomiast latem sięga nawet 40°C. Wełna merino stanowiąca ochronę owiec przed skrajnymi temperaturami, staje się doskonałym materiałem na odzież dla dzieci.

Czym wyróżnia się wełna merino?

  • delikatnymi, cienkimi włóknami, a równocześnie gęstością,
  • to materiał chroniący przed niskimi temperaturami podczas zimy,
  • jest oddychającym surowcem, który nie pozwala przegrzewać się latem.

Odzież z wełną merino dla dzieci – termoregulacyjne właściwości wełny

Cechą wełny merino, która pozwala nosić ją w różnych warunkach atmosferycznych, są właściwości termoregulacyjne tego materiału. Dzięki temu odzież z wełną merino dla dzieci jest odpowiednia zarówno w trakcie mrozów, jak i podczas cieplejszych dni. Przyda się także w przypadku, gdy dziecko jest ruchliwe – nie przegrzeje się w trakcie intensywnego wysiłku. Z tego też powodu wełna merino to całoroczna tkanina, z której mogą być tworzone różnego rodzaju ubrania dla najmłodszych i nie tylko. W sklepie internetowym Bebe Concept można znaleźć wiele ciekawych przykładów ubrań wykonanych właśnie z tej tkaniny. Są tutaj czapki, kominiarki, kominy, swetry, ale i kombinezony oraz kurtki z wełny merino.

Inne zalety wełny merino, o których warto p+amiętać

Całoroczny charakter wełny merino dzięki właściwościom termoregulacyjnym oraz wysoka jakość tego materiału to nie jedyne jego zalety. Tym, czym jeszcze wyróżnia się wełna merino, jest łatwość w czyszczeniu, bo w kontakcie z tlenem ten materiał czyści się sama! To oznacza, że odzież z wełną merino dla dzieci nie musi być prana aż tak często. Wełna merino jest również odporna na zapachy, ponieważ naturalnie nie pochłania aromatów z otoczenia. Jest w stanie również pochłaniać wilgoć i to aż do 1/3 swojej masy. Dzięki temu odzież z wełną merino dla dzieci może pozostać sucha, nawet gdy samo ubranie jest mokre. Wreszcie, wełna merino jest też lekka, a jej włókna wyróżniają się hipoalergicznym charakterem, dzięki czemu jest bezpieczna dla skóry małego dziecka oraz dla alergików.

Artykuł sponsorowany