Domowe memorki – zrób to sam. Prosta i praktyczna gra

Domowe memorki – zrób to sam. Prosta i praktyczna gra

Poznajcie domowe memorki. Gra pamięciowa, którą ze względu na popularność zna chyba każdy z nas. Prosta, praktyczna, rozwija percepcję wzrokową naszych dzieciaków, uczy gry fair play i rywalizacji. Zalet można wymieniać mnóstwo, zwłaszcza, że do samej gry wystarczą tylko dwie osoby, a więc jest to doskonała opcja dla rodzica z dzieckiem, na spędzenie miłego, wspólnego popołudnia.

Gry memo można kupić w praktycznie każdym sklepie z zabawkami, w markecie, księgarni. Jeszcze lepiej wykonać je samemu i dostosować grę pod nasze potrzeby.

Jeśli chcesz miło spędzić czas ze swoim dzieckiem, to domowe memorki – zrób to sam, są doskonałym pomysłem.

Jak zachęcić dziecko do wspólnej gry? Może warto przygotować własną wersję gry – zgodnie z upodobaniami naszej pociechy lub związanej z tematyką, której akurat się uczy. U nas było już memory wielkanocne, z dinozaurami, samochodowe, owocowe, a pomysły nadal rodzą się nowe.

Do przygotowania własnej wersji nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy dobry pomysł, komputer z drukarką i nożyczki. Specjalnie dla Was, udostępniamy do pobrania wersję motocyklową. Wydrukujcie ją dwa razy, wytnijcie po liniach i … do dzieła! Pocięte karteczki kładziemy na stole obrazkiem do dołu i mieszamy ich kolejność uniemożliwiając zapamiętanie położenia danego obrazka.

Zadaniem dziecka będzie odsłanianie pary dwóch obrazków. Jeżeli odkryje takie same dwa obrazki to pozostawia je odkryte, lub usuwa ze stołu. Jeżeli odkryta para nie pasuje do siebie to należy je ponownie obrócić pozostawiając w tym samym miejscu. Gra trwa do momentu odsłonięcia wszystkich par.

A jeżeli Wasze dziecko jest już w szkole i uczy się np. nowych wyrazów po angielsku, to polecamy przygotować memory do łączenia obrazka ze słówkiem. Jest to genialna opcja do utrwalania wiedzy. A dla bardziej leniwych, polecamy bogatą ofertę gotowych, dostępnych gier. Przyjemnej zabawy!