Gdzie odbywają się obozy dla młodzieży o tematyce Harry’ego Pottera?

Gdzie odbywają się obozy dla młodzieży o tematyce Harry’ego Pottera?

Szukasz miejsca na ciekawy obóz dla swoich nastolatków? Fascynuje ich świat Harry’ego Pottera? Mamy rozwiązanie dla Ciebie! Szkoła Czarodziejów to magiczne miejsce, w którym Twoje dzieci poczują się jak w Hogwarcie. Dodatkowo szkoła Harry’ego Pottera odbywa się w pięknych polskich zamkach. Które szczególnie urzekną twoje pociechy? Sprawdzamy!

Szkoła Czarodziejów – idealne miejsce na odpoczynek dla twojego dziecka

Aretes, Gravitas, Lupus oraz Virtus to cztery domy przygotowane na wzór Gryffindoru, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Po przybyciu w jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, młodzież na wzór Hogwartu zostanie przydzielona do konkretnego domu. Podczas zimowego obozu lub letniej kolonii będzie się uczyć nowych zaklęć, przyswajać wiedzę z zakresu magicznej oraz próbować poznać tajniki takich dyscyplin sportowych jak quidditch.

Szkoła Czarodziejów to nie tylko rywalizacja i zdobywanie nowej wiedzy, lecz także spędzanie czasu wolnego w naturalnych okolicznościach przyrody. Imprezy sportowe obejmują również tańce, turnieje wokalne, wieczorne misje czy rywalizacje w autorskiej grze karcianej “Gildia Czarodziejów”. Szkoła magii Harry’ego Pottera daje również możliwość skosztowania pysznej lokalnej kuchni w wersji bezglutenowej, wegetariańskiej i wegańskiej. A wszystko to dzięki Quatronum. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://quatronum.pl/.

Ponadto dla stałych uczestników powstała Liga Czarodziejów. To specjalny projekt skierowany do tych osób, które chociaż raz brały udział w letniej lub zimowej Szkole Czarodziejów. Dodatkowym warunkiem jest ukończenie 14. roku życia. Oprócz magicznych zajęć w programie przewidziane są warsztaty integrujące ekipę czy wzmacniające zdolności negocjacyjne.

Gdzie odbywają się kolonie i obozy z Harrym Potterem?

Noclegi w ramach obozu z Harrym Potterem mają miejsce w pięknych zamkach i pałacach na terenie Polski. Te królewskie lokalizacje jeszcze szybciej pozwalają poczuć magiczną atmosferę. Które obiekty są na liście lokalizacji szkoły Harry’ego Pottera?

Wakacje ze światem Harry’ego Pottera – jakie lokalizacje są dostępne latem?

Mieszkanie w zamkowych komnatach to marzenie każdego nastolatka. Dzięki koloniom z Harrym Potterem twoje dziecko będzie miało okazję pomieszkać w tak wyjątkowych zamkach jak:

  • Pałac w Wąsowie – nazywany Nigmar. Początkowo był neogotycką willą dla niemieckiego bankiera. Po latach przebudowano ją w pałac i do dzisiaj funkcjonuje w takiej formie w województwie wielkopolskim.
  • Zamek Królewski w Niepołomicach – nazywany Regnum. Ten gotycki zamek powstał na polecenie samego króla Kazimierza Wielkiego. Zlokalizowany w sercu Małopolski pełni rolę tamtejszego centrum kultury.
  • Zamek Królewski w Rydzynie – nazywany Soltura. ,Zamek w Rydzynie zbudowany został w końcu XVII w. na murach zamku gotyckiego z pierwszych lat XV wieku, wzniesionego dla Jana z Czerniny Rydzyńskiego. , a w końcu hotel – to miejsce widziało naprawdę sporo! Aby poznać te tajemnice, wystarczy odwiedzić Wielkopolskę.
  • Zamek w Pęzinie – nazywany Thenebris. Budowla zamku powstała na sztucznym wzniesieniu i była wzorowana na zamkach w Łagowie i Swobnicy. Zamek wznieśli Joannici na przełomie XIV i XV w.
  • Pałac Paulinum w Jeleniej Górze – nazywany Velhor. Willa powstała nieopodal Karpacza na wzgórzu Paulinum. Obecnie funkcjonuje jako hotel.
  • Zamek Książ – nazywany Marghadum. Ta niegdysiejsza warownia mieści się w pięknej okolicy Książańskiego Parku Krajobrazowego w Wałbrzychu. Zbudowana w stylu średniowiecznym, obecnie nosi znamiona baroku i neorenesansu.
  • Zamek Golubski – nazywany Lopihos. Druga najsłynniejsza, po Malborku, warownia krzyżacka. Legenda mówi, że w tym obiekcie mieści się sporo tajemnych przejść. Zamek ulokowany jest w Golubie-Dobrzyniu

Lokalizacje, które organizują szkołę Harry Potter w wersji letniej, są również dostępne w opcji zimowej