Gra Rummikub – zabawa dla całej rodziny

Gra Rummikub – zabawa dla całej rodziny

Dla wszystkich miłośników gier karcianych świetną rozrywką będzie z pewnością gra Rummikub. Jesteś fanem aktywnego spędzania czasu? Siedzenie przed telewizorem i oglądanie filmów nie należy do Twoich ulubionych zajęć? W takim razie gra Rummikub została stworzona właśnie dla Ciebie!

Ta na pierwszy rzut oka skomplikowana gra, sprawi, że rodzinne popołudnie upłynie w atmosferze burzy mózgów oraz śmiechu.

Jeśli szukasz gry familijnej, to na pewno spełni Twoje oczekiwania gra Rummikub – zabawa dla całej rodziny

Zabawa to propozycja dla 2 do 4 graczy, których celem jest jak najszybsze wyłożenie kostek, które wybrane zostaną losowo przez każdego uczestnika, a ich numery wahają się od 1 do 13. Aby pozbyć się kostek ze swojej tablicy, należy układać je w  grupy bądź też serie. Czym jest seria? To zbiór minimum trzech kostek jednego koloru, które ułożone są po kolei (na przykład 1,2,3, w kolorze czerwonym). Grupa to zbiór tych samych numerów, ale w różnych kolorach (przykład grupy to pomarańczowa 3, czarna 3, niebieska 3 oraz czerwona 3). W grupie kolory nie mogą się powtarzać, to dodatkowe utrudnienie, które sprawia, że gra Rummikub staje się jeszcze bardziej interesująca. Aby móc zacząć wykładać kostki na stół, każdy gracz musi jednorazowo położyć na stole 30 punktów. Taka właśnie suma wszystkich oczek pozwala na wykonanie tzw. „otwarcia”. Jeśli nie masz wystarczającej liczby punktów, musisz pociągnąć karną kostkę ze środka stołu.

Dopiero po ruchu otwierającym zaczyna się prawdziwa frajda, ponieważ możesz już wykonywać tak zwane manipulacje. Przekładać, mieszać, burzyć i budować od nowa swoje kompozycje, a także rywali. Musisz robić wszystko, aby pozbyć się jak najszybciej swoich kostek! Jedyna zasada, dotycząca manipulacji, to warunek, że na stole nigdy nie może pozostać grupa bądź seria, składająca się tylko z dwóch kostek. Trójka to absolutne minimum. Jeszcze jedno – kostek już wyłożonych na stół, nie można z powrotem zabrać na tablicę.

Jako bonus umieszczone są w grze aż dwa jokery, które zastępują każdą cyfrę – korzystaj z nich rozważnie!

Gra Rummikub to interesująca zabawa, która wciągnie Ciebie i Twoją rodzinę w wir strategii, manipulacji oraz różnorodnych kombinacji. Pozwolą Wam, pozbyć się wszystkich kostek. Gwarantujemy, że ta gra sprawi, iż nikt z was nie będzie już pamiętał, że istnieje coś takiego jak telewizor.