Gra Tabu – zagraj jeśli lubisz wyzwania

Gra Tabu – zagraj jeśli lubisz wyzwania

Jeśli lubisz wyzwania, to gra Tabu jest dla Ciebie! To gra towarzyska dla osób, które cenią w życiu spryt i umieją wykorzystać wiedzę w praktyce.

Gra powstała w bardzo nietypowych okolicznościach. Jej twórcą był Portorykańczyk. Przybył do Stanów Zjednoczonych, bowiem uważał, że to szansa na znalezienie tam intratnej posady i zarobienie dużych pieniędzy. Był osobą, która zupełnie nie znała angielskiego i nie potrafiła wypowiedzieć nawet jednego słowa w tym języku. Dlatego też dwa lata przed planowanym wyjazdem do USA, zaczął  zgłębiać tajniki tego języka i uczęszczać na kursy językowe. Zauważył, że mózg człowieka posiada wybiórczą pamięć, co do zasłyszanych słów. Jedne zapamiętuje, inne znów zupełnie pomija.

Przybywając do Stanów Zjednoczonych, twórca gry, przekonał się o tym na własnej skórze, ponieważ nie raz zabrakło mu słów, aby opisać swój stan emocjonalny czy zapytać o dane miejsce. Był to człowiek na tyle zaradny i sprytny, że wymyślił autorski sposób na komunikowanie się, gdy zawodzi słownictwo. Potrafił opisywać dane słowo, nie używając go bezpośrednio. Rozmówcy domyślali się, że chodzi mu wyraz, którego nie potrafił wymówić. Te praktyki posłużyły mu do stworzenia gry o nazwie TABU.

Gra Tabu – niezwykła gra słowna

W grze może uczestniczyć wiele osób. To doskonała forma zabawy towarzyskiej dla młodzieży od lat 13 i dorosłych. Czas gry przewidziano na 60 minut. Zasady są banalnie proste. Każdy z uczestników gry losuje kartkę z zapisanym na niej hasłem i podanymi słowami zakazanymi. Jego zadaniem jest naprowadzenie pozostałych członków swojej drużyny na odgadniecie hasła.

Może do tego wykorzystywać swoją wyobraźnię językową. W czasie gry przeciwne drużyny bacznie obserwują czy nie doszło do złamania regulaminu. Polega on a tym, że w czasie naprowadzania, osoba nie może gestykulować, używać synonimów danego hasła, stosować jego liczby mnogiej oraz skrótów, jak również, nie może wykorzystać znanych sobie wcześniej, słów zakazanych. Wszystko to, sprawia, że z pozoru bardzo prosta gra słowna, przybiera postać skomplikowanej łamigłówki, która zmusza do zaangażowania umiejętności logicznego myślenia oraz wyobraźni językowej.

TABU to doskonała forma zabawy dla młodzieży i dorosłych. Buduje i rozwija kompetencje językowe oraz pomaga w treningu pamięci i wyobraźni.