Gry i zabawy Harry Potter. Nie tylko dla fanów

Gry i zabawy Harry Potter. Nie tylko dla fanów

„Harry Potter” to książka, która zyskała ogromną popularność na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu losy młodego czarodzieja były naprawdę niesamowite! Do dziś ta postać ma wielu zwolenników, również wśród dorosłych. Jeśli jesteś jednym z nich, a do tego masz paczkę znajomych, którzy podzielają Twoją pasję, zobacz, jakie gry i zabawy warto wypróbować.

Gry planszowe

Gry i zabawy z Harry Potter’em w tle? Na rynku jest ich sporo. Przykładem jest to znana i lubiana gra Monopoly. Nazwy znane ze świata Harry’ego Pottera zastępują oryginalne nazwy miejscowości.

Inną propozycją jest gra Harry Potter. Rok w Hogwarcie. Przeznaczona jest dla całej rodziny (wiek to 7+). Uczestnicy biorą w niej udział w rywalizacji domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Huffelpuff i zdobywają punkty za poszczególne zadania.

Kolejna gra to Hogwarts Battle. Wcielamy się w niej w postaci z książki Harry Potter. Możemy zagrać nie tylko Harrym, ale również Ronem czy Nevilem. Gra się kartami i w grze tej ważne jest myślenie strategiczne.

Gry i zabawy Harry Potter – Klocki lego

Kolejną propozycją, do której nikogo nie trzeba długo namawiać, są klocki lego z serii Harry Potter. Można dowolnie komponować zestawy, od tych mniej, do bardziej zaawansowanych. Klocki lego to rozrywka wielu dorosłych, a nie tylko dzieci. Nie musisz trzymać się instrukcji, możesz puścić wodze fantazji!

Gry i zabawy Harry Potter – zrób escape room u siebie w domu!

W Polsce mamy też kilka escape room’ów stylizowanych na świat czarodziejów. Jeśli jednak w Twojej okolicy takiego akurat nie ma, możesz wykonać go sam w domu! Zadania ukryj w różnych miejscach, pozostaw wskazówki i zaproś znajomych na świetną zabawę. Mogą zdobywać punkty, odpowiadając na pytania, albo wykonując określone zadania. Każdy z nich może odgrywać daną postać. Dobrym pomysłem na wieczór ze znajomymi jest też zorganizowanie quizu wiedzy ze wszystkich 7 części serii. Pytania o fakty, postaci, kolejność zdarzeń itp. punktuje się w zależności od poziomu trudności pytania.