Jak stworzyć świąteczny zapach w domu?

Jak stworzyć świąteczny zapach w domu?

Jak stworzyć świąteczny zapach w domu podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia? To właśnie czas, kiedy dużą wagę przywiązujemy do budowania atmosfery i domowego klimatu. Zbliżający się czas urlopowy, oczekiwane spotkania z rodziną, panujący wokół klimat oczekiwania – to wszystko sprawia, że większą wagę przywiązujemy także do atmosfery panującej w domu.

Domowe sposoby na piękne zapachy

Świąteczny czas sporej części z nas kojarzy się przede wszystkim z aromatem korzennych przypraw i cytrusów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie te elementy wykorzystać do tworzenia domowych kompozycji zapachowych. Pomarańcze dekorowane goździkami to chyba najsłynniejsza, ale nie jedyna propozycja.

Dobrze sprawdzą się suszone plastry cytryny, pomarańczy połączone z korą cynamonu, goździkami, anyżem. Takie słoiczki zapachowe natychmiast wprowadzą genialny zapach do domu. Przygotowane odpowiednio wcześniej pierniczki postawione w salonie także będą przepięknie pachnieć. Całość można uzupełnić gałązkami sosny lub innego igliwia, które wydziela olejki eteryczne jeszcze mocniej podbijające cały zapach.

Świąteczny zapach w domu, oraz piękno świec

Budowanie świątecznego klimatu nie może się obyć również bez świec. Te zapachowe nie tylko uwodzą zmysły pięknymi świątecznymi, specjalnie tworzonymi na ten szczególny czas, kompozycjami. Atmosferę buduje także samo wyjątkowe światło, które dają palące się świece.

Coraz większą popularnością cieszą się świece sojowe – bardziej ekologiczne, bezpieczniejsze dla zdrowia, a także dłużej się palące. Dzisiaj coraz więcej osób świadomie rezygnuje ze szkodliwej dla zdrowia parafiny na rzecz znacznie bardziej przyjaznego wosku sojowego. Świece sojowe to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą prowadzić wegański styl życia. Rozwiązanie to cenią sobie alergicy, ponieważ świece sojowe w przeciwieństwie do parafinowych nie wywołują niepożądanych reakcji.

Nie trzeba więc się martwić, że w trakcie świątecznego wieczoru ktoś nabawi się choćby bólu głowy. Naturalne aromaty olejków eterycznych, które producenci chętnie dodają do świec,  świetnie komponują się z woskiem sojowym, tworząc mieszankę, która każdemu może przypaść do gustu.

Olejki eteryczne – mieszanki cytrusowe, sosnowe oraz korzenne

Olejek goździkowy, cynamonowy, a także pomarańczowy czy sosnowy to świetne uzupełnienie domowej świątecznej atmosfery. Oprócz palenia świec z ich dodatkiem, możesz pomyśleć także o aromaterapii w formie tradycyjnego podgrzewania olejku w kominku lub też profesjonalnego dyfuzowania. Możesz zdecydować się na jeden zapach, wymieszać ze sobą ulubione aromaty (zapachy korzenne świetnie komponują się z olejkami cytrusowymi) lub też postawić od razu na zakup gotowej mieszanki olejków eterycznych. Bez problemu znajdziesz idealną kompozycję na świąteczny czas.