Kalibracja i weryfikacja wag dźwigowych

Kalibracja i weryfikacja wag dźwigowych

Wagi dźwigowe są poszukiwane w różnych dziedzinach. Ze względu na fakt, że ich działanie wiąże się dość często z trudnymi warunkami, częściej może zaistnieć potrzeba naprawy, serwisu. Powodem tego może być korzystanie z urządzeń dźwigowych:

  • w pomieszczeniach, w których nie ma ogrzewania;
  • w miejscach o dużym zapyleniu
  • na ulicy, w deszczu, śniegu. 

Oprócz naprawy, wagi dźwigowe wymagają legalizacji i kalibracji. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat w szczegółach. 

Wśród różnorodności godnych uwagi ofert w asortymencie sklepu internetowego Vagar wagi hakowe 10 ton mogą być dla Ciebie interesujące, podobnie jak wszystkie inne oferty. Aby dokonać właściwego wyboru, wystarczy zapoznać się z opisem, charakterystyką, cechami i możliwościami interesującego nas modelu, poznać jego cenę. Aby otrzymać wagę z dostawą, wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie. Po złożeniu zamówienia otrzymasz je szybko i bezpiecznie. 

Kalibracja – główne cechy

Żywotność wag dźwigowych będzie długa, jeśli będziesz w pełni przestrzegać wszystkich wymagań dotyczących zasad działania. I tutaj kalibracja odgrywa znaczącą rolę. Z jej pomocą możliwe staje się zapewnienie dokładności ważenia. 

Wstępną kalibrację należy przeprowadzić natychmiast po zakupie sprzętu i zainstalowaniu wagi. 

Kalibracja wag dźwigowych będzie jakościowa i szybka, jeśli zwrócisz się do doświadczonych specjalistów. 

Weryfikacja – procedura obowiązkowa

W przypadku wag dźwigowych legalizacja jest obowiązkowa – może być pierwotna lub okresowa. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów:

  1. Bez przejścia legalizacji metrologicznej nie można korzystać z wag dźwigowych. 
  2. Weryfikacja powinna być przeprowadzana dwa razy w roku. 
  3. Możliwe jest przeprowadzenie zestawu prac związanych z weryfikacją, jeśli wybierzesz profesjonalistów. 

Weryfikacja okresowa jest przeprowadzana podczas eksploatacji wagi, zgodnie z interwałem między legalizacjami. Różnica między legalizacją a wzorcowaniem polega na tym, że legalizacja jest przeprowadzana

  • przed zwolnieniem z produkcji do sprzedaży;
  • po naprawie;
  • podczas eksploatacji i przechowywania. 

Odstęp między legalizacjami wynosi jeden rok. 

W celu przeprowadzenia weryfikacji stosuje się referencyjne wzorce masy. Po zakończeniu zewnętrznej kontroli sprzętu oceniana jest dokładność odczytów. W tym przypadku eksperci oceniają wartości platformy – pustej i załadowanej. Jeśli nie ma żadnych uwag, w paszporcie zostanie umieszczony znak. Jeśli wykryte zostaną problemy, konieczna będzie naprawa lub kalibracja. I tutaj proces przebiega w kilku etapach. Powierzając takie zadania profesjonalistom, można mieć pewność, że wyniki będą najlepsze – niezbędne procesy zostaną przeprowadzone szybko i kompetentnie. 

W sklepie internetowym można kupić wysokiej jakości wagi dźwigowe i zamówić je z szybką dostawą. Jeśli jesteś zdezorientowany i nie możesz samodzielnie wybrać modelu, zadzwoń do ekspertów i uzyskaj bezpłatną poradę. Zostaniesz kompetentnie wyjaśniony we wszystkich kwestiach, które Cię dotyczą i pomogą Ci dokonać właściwego wyboru, biorąc pod uwagę cele i zadania. Tutaj można uzyskać wiele przydatnych zaleceń. 

Jak być pewnym dokładności ważenia

Dokładność ważenia zależy od prawidłowej obsługi wag dźwigowych. Dlatego wszystko, co dotyczy weryfikacji, kalibracji i napraw, należy rozważyć z wyprzedzeniem, aby uniknąć wielu problemów i błędów.