Klasyczne baterie łazienkowe w chromie – co sprawia, że od lat królują w aranżacjach łazienek?

Klasyczne baterie łazienkowe w chromie – co sprawia, że od lat królują w aranżacjach łazienek?

Chromowane wykończenie to swego rodzaju klasyk, który jest pierwszym skojarzeniem, gdy myślimy o bateriach łazienkowych. Nic w tym dziwnego – jeszcze stosunkowo niedawno była to jedyna łatwo dostępna i przystępna cenowo wersja armatury. Oferta opcji kolorystycznych baterii w ostatnich latach dynamicznie rośnie, ale nadal to chrom króluje w naszych łazienkach. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Uniwersalny element wyposażenia łazienki

Chrom jako kolor jest wykończeniem uniwersalnym. Będzie wyglądać bardzo dobrze zarówno w towarzystwie innego klasyka – bieli, barw stonowanych, jak i odważnych kompozycji kolorystycznych. O tym, czy dana bateria łazienkowa pasuje do wnętrza w stylu retro, klasycznego czy nowoczesnego i minimalistycznego decyduje jej forma. Oferta baterii chromowanych jest bardzo szeroka. Znajdziemy w niej modele uniwersalne, kolekcje w stylu vintage, produkty z dużą ilością elementów ozdobnych, a także rozwiązania o prostych, ale wyraźnie zaznaczonych kształtach, pasujących do nowoczesnych łazienek.

Decydując się na daną kolekcję bardzo często z łatwością wyposażysz całą łazienkę. Projektanci ułatwiają to zadanie, przygotowując pełne serie spójnych stylistycznie produktów – od baterii umywalkowych, przez bidetowe po prysznicowe i wannowe. „Przy okazji” do kompletu pojawiają się również baterie zlewozmywakowe. Przykładem takiej właśnie kolekcji jest Victoria Plus od Roca.

Klasyczny kolor i nowoczesna technologia

O ile sam kolor pozostaje niezmienny, o tyle technologia za nim stojąca nadal się rozwija. Baterie łazienkowe Victoria Plus pokryte są elektrolityczną powłoką EverShine®. Co to oznacza dla ich użytkownika? Przede wszystkim wysoką trwałość i odporność na zarysowania, dzięki którym bateria zachowa gładkość i pozostanie lśniąca przez lata. Co równie ważne, wykończenie to jest łatwe do utrzymania w czystości.

Przyglądając się dokładniej konstrukcji baterii Victoria Plus, znajdziesz jeszcze więcej praktycznych szczegółów technicznych. Baterie umywalkowe wyposażone zostały w funkcję Cold Start. Jej działanie polega na tym, że w pozycji centralnej uchwytu baterii ustawiona jest woda zimna. Aby uzyskać ciepłą, należy przesunąć go w lewo. To prosty, praktyczny sposób na zmniejszenie zużycia ciepłej wody. Rozwiązanie z jednej strony ekologiczne, a z drugiej ekonomiczne – przydatne zwłaszcza w dobie rosnących cen wszystkich mediów. Warto wiedzieć, że baterie Roca wyposażone są w głowice ceramiczne, które pracują płynnie, a także są bardziej odporne na uszkodzenia oraz pokrycie kamieniem niż głowice uszczelkowe.

Baterie łazienkowe na miarę potrzeb

Chromowane baterie to przystępne cenowo, uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w praktycznie każdej łazience. Wybierając model dla siebie nie poprzestawaj na estetyce, ale pamiętaj także o jakości produktu. Decydując się na rozwiązania od znanych marek z wieloletnim doświadczeniem – takich jak Roca – możesz liczyć na precyzję wykonania, płynne działanie wszystkich mechanizmów oraz wieloletnią trwałość. Te wszystkie elementy składają się na produkty, które będą ułatwiać codzienne korzystanie z łazienki.