Krynica Zdrój – wspaniałe miejsce dla całej rodziny

Krynica Zdrój – wspaniałe miejsce dla całej rodziny

Nikt nie zaprzeczy, że najlepszym kurortem do wypoczynku, na terenie Małopolski, jest Krynica Zdrój – wspaniałe miejsce dla całej rodziny. Ta przepiękna miejscowość,początkowo była masowo odwiedzana przez osoby, które pragnęły podratować, w górzystym mikroklimacie, swój słaby stan zdrowia. Cudowne właściwości lecznicze tutejszych wód sprawiły, iż wielu artystów oraz zamożnych właścicieli fabryk, co roku gościło w Krynicy  Zdroju. Prawdziwy rozkwit turystyki nastąpił jednak dopiero po 1911 roku, gdy do miasta doprowadzono linię kolejową.

Dzisiaj dojazd do Krynicy bywa dość problematyczny. Z Krakowa, zajmuje aż 6 godzin. Dlatego też warto wybrać to miasto na nieco dłuższy pobyt. Trudy podróżowania zrekompensują zawsze niesamowite krajobrazy, cudowne powietrze, zabytkowa architektura oraz wiele wyjątkowych atrakcji turystycznych, na terenie i w okolicach tego pięknego miejsca.

Sprawdź, co ciekawego ma do zaoferowania Krynica Zdrój – wspaniałe miejsce dla całej rodziny.

Miasto przyciąga osoby, zafascynowane postacią wybitnego malarza – prymitywisty, samouka Nikifora, czyli Epifaniusza Drowniaka. W Krynicy znajduje się muzeum, poświęcone temu oryginalnemu artyście, w którym przechowywana jest największa kolekcja jego dzieł malarskich, jak również osobistych pamiątek po artyście – kredek, notesów i licznych fotografii. Muzeum mieści się w jednej z drewnianych wilii – Romanówce. Warto dodać, iż Nikifor, to artystyczny patron Krynicy Zdroju – malarz, który był silnie związany z tą miejscowością. W hołdzie tej wybitnej, ale również jakże tragicznej postaci, powstał  pomnik Nikifora, który znajduje się przy pijalni wód Jana.

Na uwagę turystów zasługują także zabytkowe, krynickie wille, które architekturą przypominają typowo austriackie domy. Bogato zdobione budynki wyróżniają się na tle górskiego, surowego krajobrazu.  Są pozostałością po czasach austriackiego zaboru.

Dla spragnionych rozrywki, Krynica przygotowała liczne atrakcje, które odbywają się na Bulwarach Dietla. To tam właśnie mają miejsce koncerty Orkiestry Zdrojowej, która jest jedynym tego rodzaju zespołem muzycznym w Polsce. Na ich występy można przyjść z własnym kubkiem prozdrowotnej  wody Zuber lub Małopolanki, w które można się zaopatrzyć w pobliskiej pijalni. Osoby, które kochają taniec, mają szansę zaszaleć na dancingach, jakie organizowane są po godzinie 19.00.

Po nocnych eskapadach, leniwe popołudnie warto spędzić w Muzeum Zabawek „Bajka”, które jest największą atrakcją Krynicy Zdroju, dedykowaną dzieciom. W muzeum znajduje się wspaniała i wyjątkowa  lalka Gaultiera z 1884 roku, zabytkowe domki dla lalek czy starodawna miniaturka kuchni.

Krynica Zdrój to nie tylko miasto uzdrowiskowe z bogatą historią, pełne ciekawych zabytków, ale również miejsce, gdzie znaleźć można wspaniałe restauracje, kawiarnie oraz mnóstwo atrakcji turystycznych. To idealny pomysł na aktywny wypoczynek i rozrywkę dla całej rodziny.