Nauka rysowania dla dzieci

Nauka rysowania dla dzieci

Nauka rysowania dla dzieci prowadzona jest przez wykwalifikowanych absolwentów ASP i PW. Młodzi artyści poznają techniki malarskie i uczą się podstaw rysunku, zanim zaczną tworzyć dzikie zwierzęta, kwiaty, martwą naturę czy krajobrazy. Każdy uczeń może liczyć na wskazówki i rady, dzięki czemu chętnie przychodzi na zajęcia.

Dlaczego zapisać dziecko na naukę rysowania?

Nauka rysowania dla dzieci jest wskazana z wielu powodów. Na lekcjach poznaje podstawy stawiania kresek i wskazówki, dzięki czemu będzie umieć malować zwierzęta, kwiaty, martwą naturę, postacie itd. Na początku są to jednak proste ćwiczenia, bo musi nauczyć się podstaw. Rysowanie krok po kroku sprawia, że chętnie wykonuje polecenia. Oprócz nabywanych umiejętności ciekawie, ale też twórczo spędza czas. Młody artysta poprzez rysowanie wyraża własne emocje, rozwija wrażliwość, kreatywność, ćwiczy pamięć i lepiej się koncentruje.

Na kursie bardzo często odkrywa swoją pasję i kontynuuje naukę w szkole średniej, a później na Akademii Sztuk Pięknych. Warto rozpocząć kształcenie w wieku 5 –¬6. lat, bo w tym wieku rysowanie sprawia dziecku radość. Przenosi się do krainy baśni i za pomocą kolorowych kredek przedstawia zaczarowany świat z książki lub z bajki. Maluch ma wyobraźnię, więc na kartce papieru, maluje swoje marzenia, przekazuje uczucia, więc kiedy jest radosny, obrazy są barwne, a twarze rodziców uśmiechnięte.

W jakim wieku zapisać dziecko na kurs rysowania?

Na zajęcia warto zapisać dziecko w wieku przedszkolnym, bo w tym czasie rysowanie traktuje jako zabawę. Warsztaty są prowadzone również dla uczniów, więc można swoją pociechę zapisać na zajęcia pozalekcyjne stacjonarne lub online. Jest to doskonała forma nauki rysunku, a program jest dostosowany do wieku kursanta. Na lekcjach prowadzone są zajęcia praktyczne, ale też teoretyczne, więc do nauki rysowania potrzebna jest książka.

Naukę rysowania kursant rozpoczyna od prostych zadań, więc ćwiczenia nie sprawiają problemów. Tym bardziej że wykładowcy udzielają wskazówek i korygują błędy. Ich celem jest rozwinięcie umiejętności posługiwania się ołówkiem czy pędzlem. Poznanie różnych technik jest podstawą, żeby uczeń mógł z czasem tworzyć prawdziwą sztukę, rysując różne zwierzęta, przyrodę, pejzaże, przedmioty. Młody artysta musi nauczyć się pojmowania: perspektywy, właściwej kompozycji, zasady, złotego podziału, waloru, estetyzmu, by odkrywać to, co go interesuje.

Jak wygląda nauka rysowania dla dzieci?

Dziecko zapoznaje się z malowaniem: tuszem, akwarelą, węglem, pastelami i rysowaniem ołówkiem. W nauce proporcji obrazu, dobierania kolorów i rozwijania wyobraźni. Naukę rysowania zaczyna od kresek, ale na kolejnych lekcjach, coraz wnikliwiej zaczyna zgłębiać to, co jest związane z opanowaniem sztuki rysunku. Program jest dostosowany do wieku. Na kursie nauka jest połączona z elementami zabawy, więc młodzi artyści z zainteresowaniem przystępują do wykonywania każdego zadania. Nawet po wielu miesiącach warsztatów, nie są znudzeni.

Zajęcia prowadzone są w mniejszych grupach, maksymalnie 15. osobowych, co pozwala wykładowcom poświęcić tyle uwagi każdemu uczestnikowi, ile jest to tylko konieczne. W ten sposób żadne dziecko nie będzie odczuwało, że jest w pewien sposób pomijane. Warsztaty trwają 1,5 h i odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Lekcje przebiegają w miłej atmosferze, co zachęca do regularnego przychodzenia do szkoły. Dzieci mają zapewnione wszystkie niezbędne materiały. Pierwsze zajęcia są nieodpłatne, więc można zobaczyć, jak wyglądają i wówczas zdecydować o zapisaniu dziecka na naukę rysunku.