Poznań na weekend – co robić w Poznaniu?

Poznań na weekend – co robić w Poznaniu?

Co robić w Poznaniu? Stolica Wielkopolski znana jest przede wszystkim z „trykających” się koziołków… Ale czy to wszystko? Sprawdź, czemu warto przyjechać do Poznania i jakie atrakcje tu na CIebie czekają! Przed Tobą lista czterech najlepszych miejsc do zwiedzenia.

Nr 1: Stary Rynek w Poznaniu

Sam Stary Rynek w Poznaniu nie jest ogromny, zwłaszcza jeśli porównamy go do Wrocławia czy Krakowa. Jego największą atrakcją jest Ratusz, na wieży którego znajdują się słynne koziołki. Codziennie o godzinie 12:00 wychodzą one na zewnątrz, żeby bawić zaciekawionych turystów. Warto też przejść się małymi i urokliwymi uliczkami odchodzącymi od rynku. Na jednej z nich znajdziemy ciekawe interaktywne Muzeum Rogala – doskonałą atrakcję nie tylko dla dzieci.

Nr 2: Ulica święty Marcin

Mówiąc o rogalach, nie możemy zapomnieć o ulicy Święty Marcin. Uwaga! Ulica ta nie nazywa się „świętego Marcina”, a właśnie „święty Marcin”, ze względu na fakt, że powstała na miejscu znajdującej się dawniej osady o tej nazwie. Ulica ta kojarzona jest przede wszystkim z paradą, która odbywa się na niej co roku, 11 listopada. Jest to tzw. święto „imieniny ulicy”. Uczestnicy mogą zjeść słynne rogale świętomarcińskie oraz dania z gęsiny, napić się grzanego wina, obserwować paradę złożoną z przebierańców oraz uczestniczyć w licznych koncertach, sztukach ulicznych i happeningach.

Nr 3: Palmiarnia w Poznaniu

Jeśli natomiast chcesz poczuć odrobinę egzotyki w centrum miasta, zapraszamy do Palmiarni w Poznaniu. Znajdziesz tam wiele gatunków egzotycznych roślin, a także ryb czy papużek. Czasem odbywają się też tu wystawy, np. kotów egzotycznych. Palmiarnia położona jest w zielonym i urokliwym Parku Wilsona, więc jej zwiedzanie można połączyć z odpoczynkiem. Raz do roku odbywa się nocna impreza: Noc w Palmiarni.

Nr 4: Nowe ZOO w Poznaniu

ZOO to atrakcja i dla dzieci, i dla dorosłych! Wybierając się do Poznania, warto jednak zwrócić uwagę na to, do którego ogrodu zoologicznegosię wybieramy. Stare ZOO jest obecnie bardziej parkiem. Można do niego wejść za darmo, ale znajdziemy w nim niewiele okazów zwierząt. Nowe ZOO natomiast to ogromny ogród zoologiczny, w którym spotkamy słonie, lwy, tygrysy, niedźwiedzie oraz atrakcje dla najmłodszych. A Ty – którą atrakcję wybierasz?