Praca w niemieckiej opiece przez agencję. Czy to się opłaca?

Praca w niemieckiej opiece przez agencję. Czy to się opłaca?

Myślisz o wyjeździe do Niemiec w charakterze opiekunki seniora, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pierwszą – i najważniejszą – decyzją powinien być wybór agencji, z którą będziesz współpracować. Dowiedz się, jak przeprowadzać poszukiwania i na co zwrócić uwagę, by podjąć najlepszą możliwą decyzję.

Bezpieczna praca opiekunki w Niemczech

Czym jest agencja opiekunek? Mówiąc wprost, jest to firma zatrudniająca osoby do pracy za granicą, między innymi w Niemczech. Opiekunki podpisują więc umowę z agencją, nie bezpośrednio z rodziną, u której będą pracować. Zadaniem firmy jest zapewnienie niemieckiej rodzinie dokładnie takiej opiekunki, jakiej potrzebuje senior. W grę wchodzi więc nie tylko doświadczenie i kwalifikacje, ale również cechy osobowości. Klient określa obowiązki, jakie będzie miała do wykonania opiekunka i opisuje swoje wymagania. Następnie firma przedstawia mu kandydatów, którzy według niej najlepiej poradzą sobie z wykonywaniem codziennych zadań.

Obowiązkiem agencji jest również zapewnienie opiekunce bezpiecznej i legalnej pracy. Dobra, rzetelna firma pomaga nie tylko znaleźć odpowiednie zlecenie, ale wspiera pracownika opieki w Niemczech na każdym jego etapie. Począwszy od szukania oferty, poprzez podpisanie umowy, wyjazd za granicę, aż po powrót do kraju – opiekunka zawsze ma prawo prosić o pomoc. Niestety, nie każda agencja jest skłonna jej udzielać. Na rynku wciąż jeszcze funkcjonują oszuści, którzy po podpisaniu umowy przestają się interesować opiekunką. Dlatego szukając pracy w niemieckiej opiece, warto skupić się na renomowanych, długo działających na polskim rynku firmach. Zanim zdecydujesz się na współpracę, dokładnie sprawdź agencję. Nie obawiaj się zadawać konsultantowi szczegółowych pytań o umowę, o warunki na szteli, o stan zdrowia podopiecznego. W grę wchodzi tutaj bowiem Twoje bezpieczeństwo.

Agencja opieki w Niemczech: zalety współpracy

Opiekunowie, którzy decydują się na podjęcie współpracy z agencjami, zgodnie twierdzą: to rozwiązanie ma swoje plusy. Jednak pewność co do uczciwości firmy można mieć tylko wtedy, gdy dobrze ją zweryfikujesz. Warto zapytać koleżanek po fachu (chociażby na forum internetowym), jak zapatrują się na współpracę z daną agencją. Jeżeli z ich wypowiedzi wynika, że dany pośrednik szanuje pracowników, dba o nich, jest szczery, słowny i rzetelny, można zaryzykować. W zamian, jako opiekun otrzymasz:

  • wyselekcjonowane specjalnie dla Ciebie oferty pracy w opiece w Niemczech,
  • wiarygodne zlecenia,
  • dobre warunki współpracy, które negocjuje za Ciebie agencja,
  • legalne zatrudnienie (także na niemieckich warunkach),
  • darmowy przejazd na miejsce zlecenia i z powrotem,
  • pomoc w ewentualnych nieporozumieniach,
  • atrakcyjne, regularnie wypłacane wynagrodzenie,
  • stały kontakt z koordynatorem.

O tym pamiętaj przed podjęciem współpracy z agencją opieki w Niemczech

Zalety współpracy z dobrą agencją można by mnożyć. Jednak słowem kluczem jest tutaj pojęcie: dobra. Takie warunki spotkasz jedynie w najlepszych firmach, mogących pochwalić się nieposzlakowaną opinią i zatrudniających setki zadowolonych opiekunek w Niemczech. Jeżeli więc agencja, którą wybrałeś, ma wieloletnie doświadczenie w branży, istnieje duża szansa, że właśnie na taką trafiłeś. Nie bój się jednak dopytać o szczegóły. Na rynku funkcjonują też firmy, w których warunki współpracy znacznie różnią się od wyżej przedstawionych. Warto być tego świadomym i dokładnie wiedzieć, z kim podpisuje się umowę. Dzięki temu unikniesz ewentualnych nieporozumień i problemów na miejscu. A jeśli nie masz czasu i ochoty na wyszukiwanie agencji na własną rękę, zajrzyj na SenioPort. To portal zrzeszający wyłącznie renomowane firmy. Wśród nich z pewnością znajdziesz tę, która będzie Ci odpowiadać.

Czytaj więcej na stronie: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka