Runmageddon – Bieg dla prawdziwych twardzieli

Runmageddon – Bieg dla prawdziwych twardzieli

Jeśli jesteś poszukiwaczem wyzwań, proponujemy Ci Runmageddon – Bieg dla prawdziwych twardzieli.

Szukając ciekawego sposobu na aktywne spędzenie wolnego czasu oraz chcąc sprawdzić możliwości swojego organizmu, warto zdecydować się na udział w Runmageddon. 

Inspiracją, która posłużyła do stworzenia tej niezwykłej formy wyścigu, był klasyczny tor przeszkód, który wykorzystują wojskowe siły specjalne. Kandydaci na członków elitarnego oddziału Navy Seals czy Gromu są również poddawani tego typu próbom.

Runmageddon – piekielny wyścig dla prawdziwych twardzieli

Mogą w nim uczestniczyć, zarówno panowie, jak i panie. Warunkiem uczestnictwa jest dobra kondycja, sprawność fizyczna oraz brak jakichkolwiek przeciwwskazań medycznych do wzięcia udziału w biegu. Kobiety w ciąży, osoby z wysokim ciśnieniem, oraz Ci którzy cierpią na różnego rodzaju zaburzenia – klaustrofobię, arachnofobię czy lęk wysokości kategorycznie nie powinni brać udziału.

Nie jesteś gotowy? Może to już czas, aby zmotywować się do biegania!

W czasie biegu trzeba jak najszybciej pokonać trasę, usłaną licznymi przeszkodami. Specjalne ich ustawienie, uniemożliwia uczestnikom oszukiwanie i ich omijanie. Każda bariera wymaga współpracy zespołowej wielu uczestników biegu. Metodą na przejście toru przeszkód jest wspólne działanie oraz zaangażowanie się członków zespołu.

Do typowych atrakcji należy czołganie się w błocie, wspinaczka linowa, bieg przez chaszcze, skoki przez różnej wysokości bariery. Uczestnicy zawodów są zazwyczaj totalnie wyczerpani po zakończeniu wyścigu i opadają z sił. Jednak adrenalina i emocje, jakich doświadczyli są nie do opisania. Wiele osób, uczestnicząc w biegu, sprawdza swoje możliwości, inni zaś, pokonują własne ograniczenia i zahamowania.

Runmageddon to ciekawsza alternatywa biegów ulicznych. Zapewnia ekstremalne doznania.  Oprócz wysiłku fizycznego, liczy się także przygoda, walka z własnymi słabościami oraz działanie w grupie. Organizatorzy, co roku zmieniają tor przeszkód, przez co, nie ma tu miejsca na nudę czy rutynę. Tego typu biegi są bardzo popularne na świecie. W Polsce istnieją dopiero od 2014 roku.

Inicjatywa powstała z ramienia Stowarzyszenia OTK Rzeźnik, które znane jest z organizacji takich imprez jak: Bieg Rzeźnika (maraton górski na dystansie 80 kilometrów) czy Maratonu Bieszczadzkiego.