Skok ze spadochronem w tandemie. Na czym polega i jak przebiega?

Skok ze spadochronem w tandemie. Na czym polega i jak przebiega?

Skoki spadochronowe jeszcze kilkanaście lat temu były niedoścignionym marzeniem, dostępnym jedynie dla nielicznych. Dziś to przygoda, z której może skorzystać praktycznie każdy! Taką możliwość zapewniają skoki w tandemie. Odbywają się w parze uczestnik-instruktor i są organizowane m. in. w przepięknych okolicach Bielsko-Białej. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić, aby wziąć w nich udział i jak wygląda skok w tandemie w praktyce!

Czym są skoki spadochronowe w Bielsko-Białej w tandemie?

Skok w tandemie to skok ze spadochronem, w czasie którego uczestnik jest przypięty do instruktora za pomocą specjalnej uprzęży. Cała przygoda odbywa się więc w bezpieczny, w pełni kontrolowany przez doświadczonego skoczka sposób. Wziąć w niej udział może praktycznie każda osoba, która spełnia określone przez organizatora wymagania. Także taka, która do tej pory nie odbyła żadnego skoku. Uczestnik i instruktor razem opuszczają pokład samolotu, wspólnie przeżywają niesamowite chwile w powietrzu, a następnie bezpiecznie lądują na ziemi.

W czasie skoku instruktor odpowiedzialny jest za cały jego przebieg oraz kluczowe elementy – bezpieczne opuszczenie samolotu, stabilizację w powietrzu, otwarcie spadochronu w odpowiednim momencie oraz przebieg lądowania. Uczestnik może natomiast w pełni skoncentrować się na tym, co w skoku spadochronowym najpiękniejsze – podziwianiu niesamowitych widoków, niepowtarzalnych wrażeniach towarzyszących fazie swobodnego spadania, a także spokojnym dryfowaniu w powietrzu po otwarciu spadochronu.

Usługa skoki spadochronowe Bielsko-Biała w tandemie to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy zarazem sposób na odbycie swojego pierwszego skoku. Jest to również szansa na zrealizowanie marzenia o podziwianiu przepięknych widoków na Beskid Śląski z lotu ptaka. To także świetny pomysł na uczczenie ważnych wydarzeń w swoim życiu – dostania się na studia, zdania ważnych egzaminów, rozpoczęcia nowego etapu w życiu, celebrowanie urodzin i wielu innych okoliczności, które chcemy jeszcze silniej utrwalić w pamięci.

Jak wygląda skok ze spadochronem w tandemie i kto może go odbyć?

Skoki spadochronowe w Bielsko-Białej są przeznaczone do każdej zdrowej osoby, w przypadku której nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia takiej aktywności. Mogą je odbyć osoby pełnoletnie oraz dzieci powyżej 12. roku życia za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Ze względów bezpieczeństwa, ważna jest także waga uczestnika, która nie powinna przekraczać 105 kg w odzieży.

Przed skokiem uczestnik przechodzi krótkie szkolenie, w czasie którego poznaje kluczowe zasady skakania ze spadochronem. Następnie wchodzi wraz z instruktorem na pokład samolotu, który wznosi się na ustaloną wysokość – skoki spadochronowe Bielsko odbywają się w Kaniowie, z wysokości 4000 metrów. Kiedy samolot znajdzie się w odpowiednim miejscu, instruktor zakłada na uczestnika cały osprzęt i sprawdza go dwa razy. Teraz pora na najlepsze!

W progu samolotu należy przyjąć odpowiednią pozycję i opuścić jego pokład. Następuje faza swobodnego spadania z prędkością 250 km/h. Na wysokości 1800 metrów instruktor otwiera spadochron, co pozwala na spokojne i wolne szybowanie w powietrzu. W tym czasie uczestnik może także spróbować samodzielnego sterowania spadochronem. Ostatnim etapem soku jest natomiast lądowanie, które kończy przygodę, lecz nie na zawsze! Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby odbyć kolejne skoki spadochronowe w Bielsko-Białej lub w innych, równie pięknych zakątkach Polski.