Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów w atrakcyjnych miejscowościach

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów w atrakcyjnych miejscowościach

Panuje przekonanie, że oferta na turnusy rehabilitacyjne dla seniorów skupia się na nadmorskich miejscowościach. A co jeśli nie przepadamy za morzem i tamtejszy klimat nam nie służy? Wtedy warto poszukać alternatywy i wybrać miejsce wypoczynku w innych kurortach. A jest ich wbrew pozorom całkiem sporo.

Turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku

Ciechocinek to jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych na turnusy rehabilitacyjne w Polsce, która nosi dumną nazwę „Perły Uzdrowisk Polskich”. Ciechocinek zlokalizowany jest na tzw. Białych Kujawach, w malowniczej pradolinie królowej polskich rzek – Wiśle, między Toruniem a Włocławkiem. Malownicze położenie, zieleń parków, wiele urokliwych miejsc spacerowych, imponujące tężnie, przytulne kawiarenki oraz oczywiście lecznicze właściwości Ciechocinka niezmiennie i od lat przyciągają kuracjuszy z całej Polski na turnusy zdrowotne. Lecznicze wody solankowe służą nie tylko do picia, ale też kąpieli i inhalacji. Na turnusy rehabilitacyjne przyjeżdżają tu seniorzy z chorobami ortopedyczno-urazowymi, reumatologicznymi, kardiologicznymi, górnych dróg oddechowych, układu nerwowego, z osteoporozą, cukrzycą, otyłością oraz nadciśnieniem.

Turnusy lecznicze Inowrocławiu

Inowrocław to stolica Kujaw Zachodnich, położona nad rzeką Noteć. Znany jest z leczniczych solanek i borowin, więc kuracjusze chętnie przybywają tu z całej Polski. W związku z tak dużym zapotrzebowaniem zachodnią część miejscowości przekształcono w dzielnicę kurortową. Potężne tężnie solankowe otacza stuletni park solankowy oraz zabytkowa zabudowa całego zdroju. Spacer Aleją Dębów koi drogi oddechowe oraz obniża poziom w ciśnienia tętniczego. Na wypoczynek w tym uzdrowisku wybierają się więc głównie seniorzy cierpiący na choroby kardiologiczne, naczyń obwodowych, nadciśnienie. Jednak klimat Inowrocławia pozwala też leczyć choroby układu nerwowego, układu trawienia i reumatologiczne.

Turnusy dla seniorów w Spale

Spała leży na terenie Puszczy Pilickiej, w województwie łódzkim. Znana jest z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie polscy sportowcy trenują do zawodów, ale mało kto wie, że w Spale panują też idealne warunki na turnusy rehabilitacyjne dla seniorów, którzy chcą zaznać relaksu, ale też aktywnego odpoczynku w pięknym otoczeniu. Niezwykle kusząca jest ścieżka edukacyjna „Rezerwat Spała”, położona na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Prowadzi ona przepięknym lasem, w którym znajduje się kilkanaście pomnikowych dębów. Wyjątkową  atrakcję stanowią też malownicze zakola rzeki Pilicy i dolinki śródleśnych strumieni. Wokół Spały można robić wycieczki rowerowe albo wybrać się na krótki spływ kajakowy Pilicą. Turnusy rehabilitacyjne w Spale z pewnością przypadną do gustu aktywnym seniorom.

Jak widać, seniorzy nie przepadający za pobytami nad polskim morzem, mogą wybrać się na wypoczynek do jednej z trzech wyżej opisanych, niezwykle atrakcyjnych miejscowości położonych na nizinach. Warto pojechać tam na przykład wiosną, kiedy przyroda tętni życiem i zachwyca soczystością zieleni. Wypoczynek będzie nie tylko korzystny dla zdrowia, ale też nacieszy oczy feerią barw, a uszy radosnym śpiewem ptaków.