Perła w koronie Beskidów – Wisła

Perła w koronie Beskidów – Wisła

Bez wątpienia Wisła to perła w koronie Beskidów. To doskonałe miejsce na rodzinny wypad, zorganizowanie konferencji naukowej, aktywny wypoczynek czy zajęcia edukacyjne.

Perła w koronie Beskidów - Wisła
Perła w koronie Beskidów

Miasto znajduje się w  województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w Beskidzie Śląskim. To wyjątkowy i bardzo atrakcyjny ośrodek turystyczny, wypoczynkowy oraz sportowy. Na terenie tego pięknego i malowniczo położonego miasta swoje źródła ma królowa polskich rzek – Wisła. Miasto to jest także największym ośrodkiem luteranizmu w IV RP.  Wisła liczy około 12.000 tysięcy mieszkańców.  Usytuowana jest w głębi Beskidu Śląskiego, gdzie od strony północnej sąsiaduje z gminą Brenna oraz Ustroniem, zaś na północnym wschodzie ze Szczyrkiem. Ta górska miejscowość położona jest w centralnej części Beskidu, na wysokości 430 m n.p.m. Otaczają ją grzbiety wzgórz i doliny. Najwyższe wzniesienia to Barania Góra oraz Stożek Wielki. Miejsce to szczególnie upodobali sobie zachwyceni widokami i obecnością górskiej natury pisarze i twórcy – wynalazca, filozof i psycholog – dr hab. Julian Ochorowicz, Władysław Reymont, Maria Konopnicka czy Bolesław Prus. To także rodzinne miasto najlepszego polskiego skoczka Adama Małysza.

Wisła to perła w koronie Beskidów – idealny pomysł na wypoczynek

Jeśli lubisz aktywnie spędzać swój wolny czas, to Wisła posiada wszelkie możliwe atrakcje, które Ci to umożliwią. Na piesze wędrówki przeznaczono tu aż 150 kilometrów górskich szlaków turystycznych, spacerowych i tematycznych. Istnieją także trasy dla narciarzy, snowboardzistów i łyżwiarzy. W lecie czekają trasy rowerowe, rolkowe, parki linowe, boiska do gier i zabaw, paintball, łucznictwo, tory gokartowe, kajaki, kręgle i wędkarstwo. Ponadto w mieście istnieje wiele aquaparków. Dla osób spragnionych relaksu oferujemy SPA, salony urody, cukiernie, klimatyczne restauracje oraz parki przyrody. W Wiśle organizowane są regularnie zimowiska dla dzieci i młodzieży szkolnej. Istnieje tutaj także wiele sal konferencyjnych, z doskonale zorganizowanym zapleczem kuchennym, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych gości. Wisła to także zabytki – wille w stylu góralskim, centrum miasta, Skocznia im. Adama Małysza – Wisła Malinka. Liczne kurorty, Zameczek myśliwski Habsburgów z 1897 roku, obiekty sakralne – Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego czy zabytkowa Chałupa u Niedźwiedzia w Wiśle, zapierają w dech piersiach odwiedzającym te miejsca turystom.

Wisła to wyjątkowe miejsce. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. To propozycja, zarówno dla osób bardzo aktywnych fizycznie, jak i tych, które szukają relaksu i wyciszenia.