Wrocławskie ZOO – miejsce wyjątkowe

Wrocławskie ZOO – miejsce wyjątkowe

Jeżeli jesteśmy we Wrocławiu musimy koniecznie odwiedzić wrocławskie ZOO. Jest to miejsce wyjątkowe, które od lat przyciąga całe rodziny, zapewniając im możliwość poznania przedstawicieli ponad tysiąca gatunków zwierząt.

W ZOO we Wrocławiu znajdziemy ponad 14 tysięcy zwierząt, które możemy podziwiać na ogromnym terenie parku. Ogród pozwala turystom poznać zwyczaje oraz tryb życia ssaków, gadów, płazów, a nawet owadów.  Nie spotkamy ich wszystkich na wolności, w naszym kraju.

Jeżeli chcemy zaprzyjaźnić się z lemurami, popatrzeć na surykatki lub przyjrzeć się z bliska nosorożcom, lwom czy niedźwiedziom, jest to świetna opcja na spędzenie dnia. Teren ZOO jest na tyle duży, że całkowite zwiedzenie obiektu zajmie nam kilka godzin.

Odwiedź wrocławskie ZOO – miejsce wyjątkowe!

Najnowszą i z pewnością najbardziej wyczekiwaną przez turystów atrakcją we wrocławskim ZOO jest Afrykarium, mieszczące także duże Oceanarium. W miejscu tym  możemy zobaczyć gatunki zwierząt,  zamieszkujące Czarny Ląd, od Morza Czerwonego, po dżunglę Kongo. Wizyta w tej części ZOO pozwoli wszystkim zapoznać się ze zwierzętami, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia. Możemy również spotkać się z hipopotamami, żółwiami, rekinami czy krokodylami.

W przerwach w zwiedzaniu ogród oferuje szeroką ofertę gastronomiczną zarówno posiłków obiadowych, jak i słodkich przekąsek. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje w postaci placu zabaw oraz dziecięcego zwierzyńca. Dzieci mogą bezpiecznie podejść bliżej do kóz, owiec czy króliczków. Zwierzątka można karmić specjalnie przygotowaną karmą.

Wrocławski ogród zoologiczny – świetna zabawa z całą rodziną!

Wrocławskie ZOO to z pewnością jedno z bardziej popularnych miejsc turystycznych w tym mieście, przyciągających setki ludzi każdego dnia. Choć ogród otwarty jest przez cały rok, najlepsze miesiące do jego zwiedzania, to oczywiście te najcieplejsze, od kwietnia do września. Wtedy otwarte są wszystkie wybiegi, a zwierzaki chętnie pokazują się gościom.

Wizyta we wrocławskim ZOO, to świetna okazja na rodzinne spędzenie wolnego dnia. Na miejscu atrakcji nie zabraknie, a ogród zoologiczny to miejsce, które uwielbiają nie tylko dzieciaki, ale także osoby dorosłe. W tym miejscu na pewno każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.