Wycieczki do Australii. Co warto wiedzieć przed podróżą?

Wycieczki do Australii. Co warto wiedzieć przed podróżą?

Australia to kraj pełen niezwykłej przyrody, fascynujących zwierząt i unikalnej kultury. Podróżnych przyciąga swoim pięknem i szansą na przeżycie niezapomnianych przygód. Wybierając się w podróż do Australii, wkraczamy w krainę, gdzie złociste plaże spotykają się z niezdobytymi pustyniami. Dlaczego warto wybrać się do Australii w celach turystycznych?

Australia wycieczki – dlaczego warto?

Australia to kraj, który zachwyca różnorodnością przyrody. Od tropikalnych rajów Queensland po fascynujące miasta, jak Melbourne czy Sydney. Każdy stan to niepowtarzalna podróż w świat kontrastów. Sydney z ikoniczną Operą i mostem Harbour to miejsce, które trzeba koniecznie zobaczyć, odwiedzając Australię. Nie można też zapomnieć o najpiękniejszej drodze Australii – Great Ocean Road. Warto też odwiedzić największy Narodowy Park Australii, czyli Kakadu, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Również Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, są to więc miejsca, które trzeba zobaczyć w Australii. 

Australia to kraj, który w większości składa się z terenów pustynnych lub półpustynnych. Na północnym-wschodzie znajdują się tropikalne lasy, a na wschodzie góry. Wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża ciągnie się natomiast Wielka Rafa Koralowa. Jest to jeden z największych cudów natury. Wielką Rafę Koralową powinien zobaczyć każdy, a przede wszystkim amatorzy nurkowania wśród kolorowych raf i egzotycznych ryb. Warto również poznać kulturę Aborygenów, pierwotnych mieszkańców Australii – ich sztukę, tradycję i historię. Kraj ten to również raj dla miłośników przygód – surferzy znajdą tu świetne fale, a miłośnicy trekkingu niezapomniane szlaki w górach i parkach narodowych. Planując podróż do Australii, warto odwiedzić stronę: www.egzotyka.tv, gdzie znajdziemy wycieczki, które zapewnią nam mnóstwo niezapomnianych przygód.

Kiedy najlepiej lecieć do Australii?

Podróż do Australii wymaga wybrania odpowiedniego terminu, z uwagi na odległość i specyfikę klimatu. Najlepszym okresem jest australijska wiosna (wrzesień-listopad) oraz australijska jesień (marzec-maj), gdy temperatury są łagodne, a krajobrazy rozkwitają. Lepiej unikać podróży w najgorętszym okresie letnim (grudzień-luty), szczególnie do obszarów pustynnych, gdzie temperatura może przekraczać 40 stopni Celsjusza. Na północy jest to również pora deszczowa, a tym samym czas powodzi. Wybierając się do Australii w tym czasie, warto zwiedzić południe kraju, np. Sydney, Melbourne, czy Tasmanię. 

O czym trzeba pamiętać przed wylotem do Australii?

Przed wylotem do Australii warto skrupulatnie przygotować się do podróży. Przede wszystkim należy upewnić się, że posiadamy wymagane dokumenty. Obywatele polscy zobowiązani są do posiadania wizy. Warto też pamiętać, że walutą jest dolar australijski. Klimat jest tu surowy, trzeba więc zabrać zarówno letnie stroje na plażę, jak i cieplejsze ubrania w góry czy na pustynię. Warto też zadbać o ubezpieczenie podróżne, obejmujące ewentualne aktywności, na przykład sporty wodne. Trzeba też przygotować się na długo lot i pamiętać o środkach przeciwsłonecznych, ponieważ australijskie promienie słoneczne mogą być bardzo intensywne. Krem z filtrem 30+ to minimum i trzeba nakładać go nawet w pochmurne dni.

Podróż do Australii to niezapomniana przygoda, warto jednak dobrze się do niej przygotować. Należy dopełnić wszelkich formalności i wybrać odpowiednią porę roku na podróż. Fascynujące krajobrazy i unikalna kultura pozwolą nam na przeżycie przygody życia.