Gra Zgadnij kim jestem. Zasady i przykładowe hasła

Gra Zgadnij kim jestem. Zasady i przykładowe hasła

Nie czekaj aż Twoi goście zaczną ziewać i zagraj w Zgadnij kim jestem! Gdy zapraszamy na domówkę kilkoro naszych starych znajomych, warto zadbać o dobrą rozrywkę.

Suto zastawiony stół i dobre trunki nie gwarantują jeszcze świetnej zabawy. Aby dodatkowo urozmaicić wspólnie spędzany czas, a przy okazji wprowadzić nieco odmiany, proponujemy grę w zgadnij kim jestem. Zasady są bardzo proste i nie wymagają długiego ich objaśniania. Do tego typu rozrywki nie potrzebujemy także żadnych, specjalnych gadżetów.

Opis gry w zgadnij kim jestem

Zgadnij kim jestem to popularna gra towarzyska, w której jedna osoba próbuje ukryć swoją tożsamość, a inni próbują ją zgadnąć poprzez zadawanie pytań. Osoba, która chce ukryć swoją tożsamość, może to zrobić poprzez noszenie przebrania lub używanie haseł, które są związane z jej tożsamością. Inne osoby próbują zgadnąć, kim jest ta osoba, zadając pytania, na które ta osoba może odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Gra jest zwykle rozgrywana w grupie ludzi i może być bardzo zabawna i interesująca.

Przykład rozgrywki w zgadnij kim jestem

Gra polega na bystrości myślenia oraz błyskawicznego kojarzenia faktów. Liczba osób, biorących udział w tej zabawie, jest nieograniczona. Może to być zarówno 3 – 5, a nawet i 10 osób. Warto usiąść w kręgu, tak, aby dobrze widzieć się nawzajem. Każdy z graczy otrzymuje karteczkę z imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem jakiejś postaci. Mogą to być  bohaterowie popularnych bajek, filmów, znani aktorzy, piosenkarze czy osoby ze świata polityki lub show biznesu. Warto zaopatrzyć się w samoprzylepne kartki lub papier i taśmę klejącą oraz długopis. Na karteczce wpisujemy nazwisko lub nazwę postaci, tak, by nie widziała tego osoba, dla której  jest ona przeznaczona.

Karteczkę naklejamy następnie na czoło jednej z osób, uczestniczących w grze. Jej zadaniem jest odgadnięcie, kim jest. Osoba z kartką na czole może zadawać pytania wszystkim uczestnikom gry, którzy mogą odpowiadać na nie tylko w formie twierdzenia lub zaprzeczenia. Nie wolno dawać żadnych dodatkowych objaśnień czy jakichkolwiek innych wskazówek. Zabawa trwa do czasu, aż osoba odgadnie, czyje imię znajduje się na karteczce, którą przytwierdzono mu do czoła. Wtedy wyzwanie podejmuje kolejny uczestnik gry, tak, by wszyscy oni mieli szansę brać w niej czynnie udział.

Aby odrobinę utrudnić zadanie warto wymyślać postaci oryginalne i nietuzinkowe, wówczas osoba z kartką na czole będzie miała możliwość zadawania większej ilości pytań i trudniej jej będzie domyśleć się, o kogo tak naprawdę chodzi.

Zgadnij kim jestem – przykładowe hasła

Oto kilka przykładowych pytań, które można zadać w grze „Zgadnij kim jestem”:

 1. Jesteś osobą znana z filmu lub telewizji?
 2. Jesteś zwierzęciem?
 3. Jesteś osobą z historii lub literatury?
 4. Jesteś postacią z bajki lub kreskówki?
 5. Jesteś osobą żyjącą lub nieżyjącą?
 6. Masz więcej niż jedno imię?
 7. Jesteś sławną osobą z innego kraju?
 8. Jesteś postacią z gry lub komiksu?
 9. Jesteś znanym sportowcem lub artystą?
 10. Jesteś postacią z mitologii lub legendy?

Śmieszne hasła

Oto kilka śmiesznych pytań, które można zadać w grze „Zgadnij kim jestem”:

 1. Jesteś warzywem lub owocem?
 2. Jesteś planetą lub kosmiczną teleskopem?
 3. Jesteś znanym złodziejem lub mordercą z kryminalnych książek lub filmów?
 4. Jesteś znanym zwierzakiem z internetu lub reklamy?
 5. Jesteś postacią z filmu lub komiksu superbohaterskiego?
 6. Jesteś znanym dziennikarzem lub prezenterem telewizyjnym?
 7. Jesteś znanym politykiem lub liderem politycznym?
 8. Jesteś znanym muzykiem lub wokalistą?
 9. Jesteś postacią z kreskówki lub bajki dla dzieci?
 10. Jesteś znanym dziennikarzem sportowym lub komentatorem sportowym?

Te pytania są zaprojektowane, aby być zabawne i nieco absurdalne, więc nie należy oczekiwać, że osoba, która ukrywa swoją tożsamość, odpowie „tak” na większość z nich. Są one jednak świetnym sposobem na rozluźnienie atmosfery i urozmaicenie rozgrywki.

Hasła dla dzieci

Oto kilka pytań, które mogą być odpowiednie dla dzieci w grze „Zgadnij kim jestem”:

 1. Jesteś znanym bohaterem z bajki lub kreskówki?
 2. Jesteś zwierzęciem z zoo lub parku rozrywki?
 3. Jesteś postacią z książki lub filmu dla dzieci?
 4. Jesteś sławną osobą z historii lub literatury dla dzieci?
 5. Jesteś postacią z gry planszowej lub komputerowej dla dzieci?
 6. Jesteś znanym sportowcem lub artystą dla dzieci?
 7. Jesteś postacią z mitologii lub legendy dla dzieci?
 8. Jesteś znanym zwierzakiem z internetu lub reklamy dla dzieci?
 9. Jesteś postacią z filmu lub komiksu superbohaterskiego dla dzieci?
 10. Jesteś znanym dziennikarzem sportowym lub komentatorem sportowym dla dzieci?

Te pytania są odpowiednie dla dzieci, ponieważ dotyczą rzeczy, które mogą być znane i interesujące dla młodszych graczy. Ważne jest, aby pytania były odpowiednie dla wieku dzieci i ich poziomu rozwoju, aby zapewnić im udane doświadczenie z rozgrywką.

Wymyślajcie swoje pytania!

Te pytania mogą pomóc w zgadywaniu tożsamości osoby, która ukrywa swoją tożsamość w grze „Zgadnij kim jestem”. Można także zadawać inne pytania, które mogą pomóc w zgadywaniu tożsamości osoby. Ważne jest, aby zadawać pytania, które mogą pomóc w zgadywaniu tożsamości osoby, ale nie ujawniają zbyt wielu szczegółów, aby utrudnić zgadywanie.

Dla zwycięzców warto przewidzieć jakieś drobne, zabawne upominki. Na przegranych powinna zaś czekać kara. Na przykład sprzątanie po imprezie i mycie brudnych naczyń.

Dobra zabawa i brak nudy gwarantowane!