Jak wybrać alkohol na prezent i w co go zapakować?

Jak wybrać alkohol na prezent i w co go zapakować?

Butelka dobrego alkoholu zawsze sprawdzi się jako prezent lub dodatek do prezentu dla osoby dorosłej. Niezwykle ważne jest jednak, aby w zależności od okazji i preferencji poszczególnych osób, wybrać odpowiedni rodzaj trunku oraz sposób jego pakowania.

Alkohol cieszy się szerokim zainteresowaniem, a to głównie dzięki możliwości wspólnego jego wypicia w gronie najbliższych. Warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem, gdyż to właśnie najbardziej unikatowe rodzaje są w późniejszym czasie wspomnieniem z danego wydarzenia. Elegancka butelka, dobry rocznik czy obecność faworyzowanych przed obdarowywanego nut smakowych – to tylko kilka z czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu.

Alkohol dla kobiety – czy warto bazować na schematach?

Z wielu źródeł możemy dowiedzieć się, że najlepszym pomysłem na prezent dla kobiety jest wino. Niezależnie od okazji, zakup tego trunku zawsze okaże się w pełni trafiony. Kiedy jednak dobrze znamy daną osobę, doskonale wiadomo nam, za jakim alkoholem przepada. Nie trzeba więc sztywno trzymać się reguł i wybierać czegoś, co tylko w teorii wypada nam kupić. Niektóre kobiety lubią tak samo jak mężczyźni pić whisky bądź inne trunki wysokoprocentowe. Pamiętajmy, że istnieje wiele rodzajów alkoholi lżejszych, do których zaliczamy aperitif, gin czy likier.

Odnośnie samego pakowania – najlepszym sposobem w tej kwestii okaże się papierowa torba. To rozwiązanie stosunkowo najtańsze, a przy tym bardzo eleganckie i schludne. Kiedy natomiast nadarzy się znacznie większa okazja, można zainwestować w dedykowany kosz prezentowy.

Alkohol na wesele – co najlepiej się sprawdzi?

Ślub jest wydarzeniem, w którym dwoje ludzi postanawia łączyć się ze sobą na całe życie. To dla Pary Młodej idealny powód do świętowania – nie tylko w noc weselną, ale i przez cały najbliższy okres. Przyjęło się, że goście zaproszeni na ceremonię zawsze przychodzą z odpowiednim podarunkiem. Oprócz znanej już każdemu „koperty”, nowożeńcy cenią sobie również butelkę dobrego alkoholu. Tym przeważnie jest wino, którym przez pierwsze wspólne wieczory po ślubie, będą oni raczyć swoje podniebienie.

Znakomitą formą podarunku weselnego są kosze prezentowe z alkoholem. Oprócz butelki dobrego trunku, dorzuca się do nich zazwyczaj kosmetyki, słodkości czy regionalne przetwory. Wszystko to jest estetycznie zapakowane i odpowiednio przystrojone.

Alkohol dla mężczyzny – czy musi być wysokoprocentowy?

Mężczyźni przekazują sobie zazwyczaj alkohole wysokoprocentowe. Wódka, Whisky, czy Rum – to podstawowe rodzaje trunków, których płeć ta od czasu do czasu lubi spróbować. Większość Panów, bardziej od ilości procent w alkoholu ceni sobie jego smak. Warto kupować alkohole esencjonalne i unikatowe, których degustacja okaże się bardzo przyjemna dla podniebienia.

Tego typu alkohole przekazywane mężczyznom, raczej nie wymagają żadnego opakowania. Co prawda, można podarować je w formie kosza prezentowego, jednak opcja „do ręki” również nie okaże się błędna.