Jura Krakowsko – Częstochowska – aktywny relaks

Jura Krakowsko – Częstochowska – aktywny relaks

Jura Krakowsko – Częstochowska jest idealnym pomysłem na weekend jeśli lubisz wyzwania i aktywny relaks. Miejsce to jest idealne do wszelkiego rodzaju wspinaczek. To także najpopularniejszy region do nauki tej dyscypliny sportu.

Jura oferuje różne kursy wspinaczkowe, dedykowane  wszystkim grupom wiekowym – od juniorów, po osoby starsze. Doświadczeni instruktorzy są w stanie pomóc w przełamaniu lęku wysokości oraz w nauce właściwego posługiwania się linami. Dla osób, które wolą bardziej „przyziemne” atrakcje – Jura oferuje mnóstwo jaskiń i grot, które są udostępnione do zwiedzania dla turystów. Niektóre jaskinie liczą nawet po kilkaset lat. To miejsca mroczne, fascynujące i bardzo oryginalne.

Ukształtowane przez bieg czasu oraz zmieniające się warunki atmosferyczne skały, pozwalają na wędrowanie długimi korytarzami. Jura Krakowsko- Częstochowska zaprasza także wszystkich amatorów jazdy konnej. Można galopować po specjalnie przygotowanym odcinku Transjurajskiego Szlaku Konnego. Ponadto, organizowane są cykliczne rajdy konne, które trwają od jednego do kilku dni z rzędu. Tego typu imprezy posiada w swoim zakresie usług m.in. Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach.

Podczas wyprawy można pojeździć konno malowniczo położonymi trasami Dolinek Jurajskich lub Garbu Tenczyńskiego. Kilkudniowe wyprawy łączą się z organizacją noclegów oraz pełnym wyżywieniem.

Jura Krakowsko – Częstochowska –  świetna zabawa dla całej rodziny

Koszt takiej imprezy jest niewielki. Szacunkowo to kwota około 250 złotych na osobę. Dla wielbicieli wodnych atrakcji przewidziano spływ Białką w pontonie. Do wyboru jest 6 – kilometrowa trasa Rodzinna oraz znacznie trudniejsza – 18 – kilometrowa trasa Przygodowa. Jedynym wymogiem jest ukończenie 14 roku życia przez uczestników wyprawy pontonem. Podczas spływu można zobaczyć żyjące na wolności bobry czy ruiny starych młynów.

Osobom, którym marzy się spokojny relaks na łonie natury Jura oferuje wizytę w Parku Miniatur w Piasku. Zobaczymy tam wystawę największej w Polsce kolekcji miniaturowych budowli, których wymiary wykonane są w skali 1:25. Ponadto, czekają parki tematyczne oraz kompleks rozrywkowy. Osoby, które nie znają tradycji tamtych terenów powinny odwiedzić Nawojową Górę. Można tam nabyć piękne wyroby rękodzielnicze, wyplatane z włókna kukurydzianego. Chlubą regionu są anioły w różnych postaciach, dłuta wybitnego artysty Jana Wewióra. W Przeginii jest możliwość zobaczenia  eksponatów z zakresu kowalstwa artystycznego, zaś w Kużnicy Starej można wykonać własnoręcznie ulepione naczynie z gliny.

Jura Krakowsko – Częstochowska zaprasza wszystkich turystów, nie tylko w sezonie letnim, ale i w pozostałe miesiące. To wyjątkowe miejsce, które urzeka pięknem przyrody oraz znajduje się na styku wielu kultur.