Ruiny zamku w Olsztynie k. Częstochowy

Ruiny zamku w Olsztynie k. Częstochowy

Jeżeli macie ochotę na weekendowy wypad, chcecie cieszyć się piękną pogodą lub zrobić piknik w ciekawym miejscu, proponujemy wizytę w miejscu, jakim są ruiny zamku w Olsztynie k. Częstochowy – doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę

Pozostałości zamku na wzgórzu pochodzą z XIII wieku i choć aktualnie możemy podziwiać jedynie fragmenty całości, w dalszym ciągu jest to ciekawa rozrywka dla całej rodziny.

Odwiedź ruiny zamku w Olsztynie – miejsce na rodzinną wycieczkę

Ruiny znajdują się na dość stromym wzgórzu, które trzeba pokonać, aby dostać się do elementów budynku. Jest to ciekawa wycieczka w górę, która pozwoli nam zmęczyć nogi i pooddychać świeżym powietrzem. Jednocześnie nie będzie zbyt ciężka dla młodszych członków rodziny.

Możliwość wyboru szlaku jest dowolna, a jeżeli chcecie skorzystać z bardziej stromego podejścia, polecamy zabrać ze sobą porządne, mocne buty, gdyż bardzo łatwo o utratę równowagi. Spacer wyznaczoną ścieżką jest jednak przyjemny i szybki, idealny także dla osób o słabszej kondycji.

Same ruiny to ciekawa atrakcja turystyczna. W ich otoczeniu możemy cieszyć się pięknymi krajobrazami oraz mnogością okolicznej zieleni. Przebywając na wzgórzu mamy okazję poddać się wyobraźni i poczuć niczym średniowieczni rycerze na królewskim zamku.

Przyjemny odpoczynek gwarantowany!

Gdy już dotrzemy na górę, mamy okazję nie tylko dokładnie zwiedzić ruiny oraz udać się na wieżę. Możemy także odpocząć chwilę na fragmentach muru lub na trawie. To świetne miejsce na piknik w otoczeniu przyrody, szumu wiatru, cudownych widoków oraz okazjonalnego meczenia owieczek.

Ruiny zamku w Olsztynie k. Częstochowy, to świetna opcja na słoneczne, niedzielne popołudnie. Zapewnia wspaniałą możliwość przyjemnego spędzenia czasu z najbliższymi. Pod wzgórzem znajdują się punkty gastronomiczne oraz stragany z pamiątkami, zabawkami i słodkimi przekąskami. Cała przyjemność zwiedzania zamku jest śmiesznie tania. Koszt wejścia na jego teren wynosi zaledwie 7 złotych. Do kosztów wejścia należy doliczyć dodatkowe 4 zł, jeżeli interesuje nas widok z wieży.

Osobom, poszukującym przyjemnego miejsca na świeżym powietrzu, emanującego historyczną atmosferą, polecamy ruiny zamku królewskiego w Olsztynie!