Kanał Elbląski – emocjonująca frajda dla każdego

Kanał Elbląski – emocjonująca frajda dla każdego

Kanał Elbląski – miejsce, które warto zobaczyć! Znasz powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”? Może się ono odnosić do wakacji, które większość z nas spędza za granicą, nie zdając sobie sprawy z tego, ile pięknych miejsc można odwiedzić w Polsce.

Jako pierwsze z nich pod lupę weźmiemy Kanał Elbląski, czyli miejsce gdzie można znaleźć tak zwany statek na trawie. Już sama nazwa brzmi zachęcająco, prawda? Dlaczego warto odwiedzić województwo warmińsko – mazurskie? Statki te nie tylko płyną na wodzie, one suną także po lądzie – na specjalnie do tego przygotowanych wózkach. Trasa, którą pokonują statki ma aż 151 kilometrów długości i jest najdłuższym szlakiem żeglownym w Polsce.

Takiego miejsca nie znajdziesz w całej Europie, jedynie wycieczka do Ameryki, dostarczyłaby Ci podobnych wrażeń. Ten unikatowy zabytek hydrotechniki jest rocznie odwiedzany przez tysiące turystów z całego świata, Ciebie również nie może to ominąć! Przejazd na statku, to nie jedyna atrakcja. Na trasie można znaleźć ścieżki questingowe, w trakcie których należy rozwikłać zagadki, kierować się podanymi wskazówkami, a na końcu odnaleźć skarb oraz poznać niezwykłe historie, związane z Kanałem Elbląskim.

Przyjedź i przekonaj się, jakie atrakcje ma dla Ciebie Kanał Elbląski!

W tajemnicy zdradzimy, że jedna z tych ciekawych historii dotyczy powodu powstania kanału, który według legendy był kaprysem króla. Miejsce to obfituje nie tylko w przepiękne widoki, którymi nasycisz swoje oczy, przez wiele godzin trwania podróży. Po wizycie w takim miejscu, nabierzesz sił i energii do życia. Przekonasz się, jak piękna jest przygoda i jakie bogactwa ofiarowała nam matka natura. Dobra zabawa gwarantowana dla całej rodziny. Dorośli będą cieszyć oczy, a dzieci szukać skarbów i kolekcjonować fantastyczne wspomnienia.

Co ciekawe, Kanał Elbląski został uznany za jeden z 7 cudów Polski. Jak to się dzieje, że statki suną po lądzie, co swoją drogą daje niesamowity efekt, przekonajcie się sami! Koniecznie spróbuj regionalnych dań, do których zalicza się między innymi zupa z ryb oraz raków, karmuszka, a także dzyndzałki warmińskie, które przypominają wyglądem  pierogi.