Najciekawsze gry planszowe dla całej rodziny

Najciekawsze gry planszowe dla całej rodziny

Gdy mamy za zadanie wymienić najciekawsze gry planszowe dla całej rodziny, to zazwyczaj pierwszym, co przychodzi nam na myśl jest popularny Chińczyk.  Oprócz niego, na rynku pojawiły się także inne planszówki. Jeśli regularnie grasz w gry rodzinne, to zdecydowanie, powinieneś od dzisiaj  dodać Katana, do swojego arsenału gier planszowych. Gra planszowa Katan składa się z 19 sześciokątnych płytek, które tworzą planszę do gry. Na początku każdy gracz otrzymuje różnorodne wytyczne, prawa zagospodarowania  terenu, plany zazielenienia, projekty infrastruktury drogowej itp. Celem jest zebranie jednak tych kart, które umożliwią budowę struktur mieszkalnych wokół wyspy. Kto zdobędzie ich aż 10, może zacząć budować osiedla i tym samym wygrywa! Uczestnicy mogą wymieniać się kartami lub okłamywać swoich przeciwników.

Najciekawsze gry planszowe dla całej rodziny – gra na słowa i nauka biznesu

Najciekawsze gry planszowe dla całej rodziny.

Kolejną propozycją jest Scrabble, które króluje, jako jedna z najlepszych gier planszowych opartych na słowach. Przeznaczona dla graczy od ósmego roku życia. W każdej rundzie może uczestniczyć do 4 graczy jednocześnie. Scrabble wyposażony jest w planszę do gry, 100 drewnianych płytek listowych z literami alfabetu, 4 stojaki na płytki, 1 torbę z sznurkiem oraz przewodnik do gry. Aby rozpocząć, każdy gracz losuje określoną liczbę płytek. Kolejni uczestnicy, na zmianę tworzą z nich słowa, zbudowane z liter, posiadanych w wylosowanych zasobach. Kolejne słowa na planszy, buduje się przez dołączanie ich, do istniejących już rzeczowników. Ostatnia gra Monopol to planszówka, w której rzut kostką pozwala poruszać się na planszy. Dzięki temu albo tracimy majątek albo go zyskujemy. Gra uczy inwestowania posiadanych zasobów pieniężnych i ciągłego powiększania zdobytego majątku oraz oceny ryzyka jego straty. Wygrana polega na tym, aby Twoi przeciwnicy zbankrutowali.

Oprócz rodzinnego spędzenia czasu, gry planszowe uczą cierpliwości, spostrzegawczości oraz logicznego myślenia. To świetna alternatywa dla telewizji czy komputera.