Poker dla początkujących

Poker dla początkujących

Poker dla początkujących graczy może wydawać się nadto skomplikowany. Kiedy zaczynamy uczyć się gry w pokera to warto poświęcić na to odrobinę swojego wolnego czasu. Idealnym okresem, mogą być zbliżające się wakacje.

To wspaniała zabawa, do której zaprosić możemy rodzinę lub przyjaciół. Do gry potrzebny jest kwadratowy lub okrągły stoli, krzesła, talia kart (musi składać się z 52 kart). Dodatkowo potrzebne będą tak zwane żetony do obstawiania zakładów.

Gra ma najciekawszy przebieg, gdy bierze w niej udział do 10 osób. Celem jest zebranie puli od pozostałych uczestników. Można to osiągnąć dzięki poprawnemu skompletowaniu najlepszego układu bądź też za pomocą kłamstwa, iż takowy się posiada – tzw. blef. Pulę w grze mogą stanowić słodycze, kamyczki czy finezyjnie ozdobione, drewniane patyczki.

Sam poker, to zdecydowanie, towarzyska gra karciana, która polega na zawieraniu zakładów (obstawianiu i sprawdzaniu). Zgodnie z możliwymi kombinacjami kart poszczególnych graczy, z których przynajmniej niektóre pozostają tajemnicą do końca każdego rozdania. To gra losowa, ale i wymagająca umiejętności psychologicznych, logicznego myślenia oraz przewidywania ruchów przeciwnika.

Poker dla początkujących – pula, blef i komplet kart

Gry w pokera różnią się od siebie liczbą rozdawanych kart oraz liczbą kart, które pozostają ukryte, jak również samymi procedurami zawierania zakładów (wysokością jednorazowej puli itp.). Początkowo ustala się samą pulę. Każdy z graczy, znając wartość puli, albo musi się do niej dopasować lub spasować, tracąc dotychczasowy wkład i dalszy udział w rozdaniu. Gracz, który dopasuje się do puli, może również ją „podbić” (zwiększyć). Jeśli więcej, niż jeden gracz, pozostaje w rywalizacji, po ostatniej rundzie licytacji, ma miejsce ostateczna rozgrywka, po której gracz zbiera całą pulę. Prognozy graczy są określane na podstawie rachunku prawdopodobieństwa oraz teorii gier.

Poker zyskał popularność na początku XX wieku i przeszedł ewolucję; od formy typowo rekreacyjnej, do tej, szeroko rozpowszechnionej. Rozgrywki pokerowe odbywają się często na międzynarodowym szczeblu, zaś wygrane w niej, liczone są w milionach dolarów.

Tego typu zabawa uczy psychologicznego rozszyfrowywania zachowań i emocji przeciwników, a także spostrzegawczości, przewidywania oraz szacowania ryzyka poniesionych start. To doskonała forma relaksu na czerwcowe popołudnia w gronie rodziny i przyjaciół.