Zagraj w oszusta

Zagraj w oszusta

Jeśli lubisz dreszczyk emocji i umiesz zachować stoicki spokój, to zagraj w oszusta. Wiele osób posiada w swoim domu, nieużywane do tej pory, talie kart. Nie ma sensu, aby bezczynnie leżały na dnie szuflady i pokrywały się warstwą kurzu.

Warto je wykorzystać, aby umilić czas naszym gościom. To świetna alternatywa dla gier planszowych czy nudnych kalamburów. W oszusta można zagrać na parapetówce czy przy rodzinnym grillu. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę pogimnastykować swój umysł i jednocześnie dobrze się zabawić.

Gra karciana oszust nie jest zbytnio skomplikowana i nie wymaga, tak wielkich umiejętności, jak brydż czy poker. Inna nazwa tej gry, to „cygan”. Talię kart dopasowujemy, w zależności od tego, ile osób bierze udział w grze. Na czterech graczy spokojnie wystarczy jedna talia. Powinna składać się z 52 kart. Reguły gry są bardzo proste. Zadaniem graczy jest pozbycie się wszystkich posiadanych kart, tak, aby nie dać się złapać na oszustwie.

Zagraj w oszusta – wystarczy talia kart, a świetna zabawa gwarantowana!

Przetasowane karty rozdaje się wszystkim uczestnikom. Grę rozpoczyna osoba, siedząca z lewej strony rozdającego. Wykłada ona dowolną kartę na środek stołu. Zadaniem kolejnego uczestnika jest położenie kolejnej karty, ale odwróconej do góry nogami, tak, aby inni uczestnicy nie mogli zobaczyć widniejącej na niej figury, wartości czy koloru. Kolejni uczestnicy kładą następne karty. Każdy z nich w dowolnym momencie może sprawdzić poprzednika. Jeśli okaże się, że położona karta nie pasuje kolorem czy figurą do pierwotnej, wówczas jej właściciel zbiera wszystkie karty ze stołu. W przypadku, gdy to osoba sprawdzająca się pomyli – zgarnia całą pulę kart dla siebie. Nową kartę przewodnią wystawia gracz, który za karę otrzymał wszystkie karty. Wygrana polega na jak najszybszym pozbyciu się wszystkich kart z ręki.

To doskonała zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto ją wykorzystać na leniwe popołudnia czy deszczowe wieczory. Bawi, śmieszy, a jednocześnie uczy dedukcji i sprytu. Wystarczy tylko talia kart i nuda znika!