Co robić jesienią – miejsca, które warto odwiedzić

Co robić jesienią – miejsca, które warto odwiedzić

Jeżeli zastanawiacie co robić jesienią i jakie ciekawe miejsca są warte odwiedzenia to mamy dla Was dzisiaj kilka propozycji. Deszczowe, jesienne dni sprzyjają chandrze i nie zachęcają do wychodzenia z domu. Gdy lato i rozrywki pod gołym niebem się kończą, każdego z nas dopada stagnacja i niechęć do opuszczania własnych czterech kątów. Twoim sprzymierzeńcem w walce z nudą są atrakcje, które warto odwiedzić jesienią.

Aquapark – miejsce gdzie połączysz aktywność i rozrywkę

Pływanie to jedna z najbardziej przyjemnych form aktywności fizycznej. Jest dostępna dla każdego, dostosowana do indywidualnych możliwości, a przy tym świetnie wysmukla sylwetkę. Jesienią i zimą pozwala nam zadbać o utrzymanie formy. Robienie standardowych długości basenowych i taplanie się w wodzie jest jednak na dłuższą metę dosyć monotonne. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zamiast zwykłego basenu wybrać aquapark.

Parki wodne obfitują w atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Płytsze i głębsze baseny, jacuzzi, zjeżdżalnie czy bicze wodne to rozrywki, które znajdziesz w niemal każdym tego typu obiekcie. Dzięki dodatkowym atrakcjom czas biegnie szybciej, a pozornie nudna rozrywka nabiera rumieńców. Wizyta w parku wodnym to połączenie przyjemnego z pożytecznym. W trakcie aktywności fizycznej w Twoim mózgu wytwarzana jest dopamina – hormon przyjemności, bezcenny w walce z jesienną chandrą.

Escape room – ciekawie i tajemniczo

Escape room to jedna z nowszych i dość niedocenianych form rozrywki w Polsce. To zabawa dla żądnych przygód fanów łamigłówek. Jej zasady są dość proste – grupa osób zostaje zamknięta przez organizatora w specjalnie zaaranżowanym pokoju. Ich zadaniem jest rozwiązanie wszystkich zagadek przed upływem określonego czasu (np. godziny) i wydostanie się z pokoju. W wielu tego typu miejscach istnieje możliwość skorzystania z podpowiedzi, których udziela sam organizator.

Escape room to bardzo ciekawa rozrywka umysłowa. Wydostanie się z pokoju zagadek wymaga sprytu, połączenia sił i umiejętności logicznego łączenia faktów. To świetny sposób na zacieśnienie relacji z rodziną czy przyjaciółmi, ponieważ w tej zabawie kluczowa jest współpraca. Wizyta w escape roomie zmusza szare komórki do pracy i dodaje ekscytacji codziennemu życiu. To idealna rozrywka na chłodne, jesienne popołudnia i wieczory – w cieple, pośród bliskich osób, w samym środku wielkiej tajemnicy.

Muzeum tematyczne – przejdź na Ty z historią

Muzea to bardzo ciekawe i niedoceniane miejsca, w większości kojarzone z nudą i mało interesującymi historiami. To przekonanie jest bardzo mocno utarte – i jakże błędne! W ciągu ostatnich kilkunastu lat w większości polskich miast wręcz zaroiło się od muzeów, poświęconych konkretnej tematyce. Miejsca dedykowane wyłącznie wybranej grupie zawodowej lub wydarzeniom cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych.

Wybrane przez nas ciekawe muzea tematycznych w całej Polsce:

  • Muzeum Kryminalistyki przy Uniwersytecie Gdańskim,
  • Muzeum Farmacji (Warszawa, Kraków),
  • Muzeum Gier we Wrocławiu,
  • Muzeum Historii Gitary w Katowicach,
  • Muzeum Kinematografii w Łodzi,
  • Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Sauna – miejsce, gdzie zrelaksujesz się na gorąco

Sauna to jedna z najchętniej wybieranych w Polsce form rozrywki. Sesja w niewielkim pomieszczeniu, wypełnionym gorącym powietrzem i parą działa niezwykle relaksacyjne i wpływa pozytywnie na odporność. Z tego względu do sauny warto się wybrać właśnie jesienią, gdy ilość zachorowań na grypę i przeziębienie znacząco wzrasta.

Sesje mają działanie terapeutyczne zarówno dla umysłu, jak i ciała. Wizyta w saunie pomaga pozbyć się toksyn z organizmu i zniwelować napięcie mięśniowe. Przede wszystkim jest to jednak ciekawa forma rozrywki, idealna na chłodniejsze wieczory. Wiele kompleksów saunowych wyposażonych jest w dodatkowe pomieszczenia, które dodatkowo uatrakcyjniają pobyt. W dobrze wyposażonych obiektach znajdziesz salę snu, grotę śnieżną, saunę infrared (na podczerwień) czy nawet pokój masażu. Wizyta w takim miejscu z pewnością pomoże Ci odpędzić jesienną chandrę i wpłynie pozytywnie na Twoje ciało.