Gry towarzyskie dla małżeństw i narzeczonych

Gry towarzyskie dla małżeństw i narzeczonych

Jeśli planujesz urządzić spotkanie z przyjaciółmi, którzy przyjdą na nie ze swoimi połówkami, to warto zaproponować im gry towarzyskie dla małżeństw oraz narzeczonych.

Do wyboru mamy wiele gier planszowych, ale ich zakup może być nieco kłopotliwy, szczególnie, gdy na przyjęciu pojawi się większa liczba gości. Dlatego też możemy wykorzystać własną inwencję twórczą oraz kreatywność i samodzielnie przygotować rekwizyty.

Proponujemy zabawę pod tytułem – co wiesz o swojej wybrance / wybranku serca. Gwarantujemy, że to świetny pomysł na relaks i udany wieczór.

Zaproponuj gościom gry towarzyskie

Zasady gry są banalnie proste. Musimy jedynie dość dobrze znać obie strony. Do przygotowania potrzebne nam będzie kilka różnokolorowych kartek w formacie A – 4, nożyczki, zszywacz, flamaster oraz pojemniki. Na pojemnikach wpisujemy imię każdego uczestnika zabawy. Kartki tniemy na cienkie, kilkucentymetrowe paski, na których wpisujemy pytania, dotyczące każdego uczestnika gry.

Możemy skonstruować dowolne pytanie, pod warunkiem, że będzie w dobrym tonie i nie naruszy godności osobistej danej osoby – np. jaki kolor oczu ma Iwona lub też, jaka jest ulubiona potrawa Marka. Kartki składamy na połowę i zszywamy. Następnie do każdego podpisanego imieniem i nazwiskiem pojemnika, wrzucamy kartki z pytaniami, dotyczącymi jego drugiej połowy. Cała zabawa zaczyna się od tego, że dwoje bliskich osób siada do siebie plecami. Wówczas podajemy im pojemniki z pytaniami, które dotyczą ich wybranków. Osoba losuje dowolną karteczkę i na głos czyta pytanie. Musi na nie odpowiedzieć w ciągu jednej minuty. Błędna odpowiedź lub jej brak, oznacza punkt karny.

Im więcej dana osoba ich zbierze, tym „surowsza” powinna być kara. Za każdy błąd możemy na przykład dodawać po jednej łyżce soku z cytryny do szklanki każdego uczestnika. Ten, który popełni ich najwięcej, będzie musiał opróżnić całą szklankę.

Gra towarzyska pt. co wiesz o swojej wybrance/wybranku serca, to wspaniały sposób, aby w humorystyczny i niekłopotliwy sposób, zweryfikować, co tak naprawdę, wiemy o swojej drugiej połowie. To także doskonała zabawa w czasie spotkań w gronie przyjaciół i znajomych.

Gry towarzyskie dla małżeństw i narzeczonych. W co grać?

Istnieje wiele gier, które mogą być zabawne i budujące dla małżeństw i narzeczonych. Oto kilka przykładów:

  • Gry planszowe: Gry planszowe, takie jak Osadnicy z Catanu, Carcassonne, Cywilizacja lub Dobble, mogą być świetną zabawą dla dwóch osób.
  • Gry karciane: Gry karciane, takie jak Remik, Kości lub Wojna mogą być również świetną zabawą dla dwóch osób.
  • Gry towarzyskie: Gry towarzyskie, takie jak Taboo czy Jak zgadniesz kim jestem? mogą być świetną zabawą dla dwóch osób lub więcej.
  • Gry logiczne: Gry logiczne, takie jak Sudoku lub krzyżówki mogą być świetną zabawą dla dwóch osób.
  • Gry imprezowe: Gry imprezowe, takie jak Dobble Party czy Uno mogą być świetną zabawą dla dwóch osób lub więcej, pozwala na rozwijanie szybkości i refleksu.

Ważne jest, aby wybrać grę, która jest interesująca dla obu osób i pozwala na wspólne spędzenie czasu.