Speed Badminton – idealny w przestrzeni miejskiej

Speed Badminton – idealny w przestrzeni miejskiej

Szukając ciekawej odmiany sportu wybierz speed badminton. Gra doskonale ćwiczy refleks oraz wzmacnia mięśnie całego ciała. Mogą ją uprawiać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Historyczna nazwa Speed badminton została zmieniona na Crossminton, czyli dynamiczną grę rakietową, w której rywalizacja może odbywać się w przestrzeni miejskiej.  Ta odmiana sportu, łączy w sobie elementy różnych dyscyplin, takich jak: badminton, squash oraz tenis. Obecnie Crossminton jest często uprawiany i zdobył wielką popularność na całym świecie. Nie ma tutaj żadnych wymagań, względem miejsca, więc można w niego grać na kortach tenisowych, ulicach, plażach, łąkach lub na salach gimnastycznych. Pole gry składa się z dwóch kwadratów o długości 5,50 m.

Speed badminton – wspaniała gra dla całej rodziny

Do gry potrzebne są rakiety.  Można wykorzystać, te, stosowane do gry w squasha, jak również te, specjalnie, przeznaczone do Crossmintona. Jeśli nie dysponujemy żadną z tych opcji, możemy użyć mocnych rakiet do badmintona. Powinny mieć one długość 58-60 centymetrów. Lotka do gry –  Spender, jest nieco cięższa od tej, konwencjonalnej, której używamy do badmintona.  Gra się aż do zdobycia 16 punktów. Przy wyniku 15:15 powinna być dogrywka, w której do zdobycia seta potrzeba dwóch dodatkowych punktów przewagi.

Zwycięstwo w grze otrzymuje ta osoba, która pokona przeciwnika w trzech setach. Pierwszeństwo w serwie ustala się za pomocą rzutu monetą. Przekroczenie linii serwu lub wyjście poza pole gry, skutkuje utratą punktu na korzyść przeciwnika. Obecnie na całym świecie organizowane są liczne turnieje Crossmintona. W niektórych krajach powstały także stowarzyszenia, które propagują tą odmianę gry w badmintona. Przykładem jest Niemieckie Stowarzyszenie Crossmintona (DCV) i Swiss Speed ​​Badminton (SSB). W dniu 25 sierpnia 2011 roku powstała także Międzynarodowa Organizacja Crossminton (ICO), która istnieje pod nazwą International Speed ​​Badminton Organization (ISBO) w Berlinie.

Ta dyscyplina sportu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczą rakiety i lotka – Spender oraz wygodny strój i stabilne obuwie. Doskonała zabawa na świeżym powietrzu i okazja do rodzinnej rywalizacji gwarantowane!