Tańczyć każdy może

Tańczyć każdy może

Jest takie powiedzenie, że tańczyć każdy może. I jest w tym wiele prawdy. W przeciwieństwie do pływania, siłowni czy joggingu, taniec nie wymaga aż tak dużej sprawności fizycznej.

Ta forma rekreacji jest dedykowana również osobom z problemami zdrowotnymi, które ze względu na spore ograniczenia, nie mogą uprawiać innej dyscypliny sportu. Taniec towarzyski, to także okazja do doskonałej zabawy i możliwość poznania wielu, nowych znajomych. Ten rodzaj sportu nie wymaga także wielkich nakładów finansowych. Karnet na siłownię czy basen jest dosyć drogi, poza tym trzeba mieć odpowiedni strój, obuwie oraz niejednokrotnie skorzystać z pomocy trenera personalnego. Jeśli wykupimy pakiet, to trudno jest nam odzyskać pieniądze za niewykorzystane wizyty.
A wiadomo, że w życiu różnie bywa i czasem nie mamy możliwości pojechania na basen czy pójścia na siłownię.

Kluby taneczne stosują inną politykę. Można wykupić pakiet zajęć, ale także płacić za nie pojedynczo. Ponadto do tańca potrzebne są tylko odpowiednie buty.  Fakt, że kosztują około 700 złotych, ale w porównaniu z obuwiem i pełnym strojem na siłownię, to i tak bilans jest nieco korzystniejszy.

Zapisz się na kurs tańca towarzyskiego, a przekonasz się, że tańczyć każdy może.

Taniec towarzyski daje wiele cennych korzyści. Rozwija całe ciało, wzmacnia mięśnie i stawy, poprawia kondycję fizyczną i relaksuje. Ponadto ćwiczymy w grupie, co pomaga w przełamywaniu naszej nieśmiałości i budowaniu nowych relacji międzyludzkich. Dzięki uprawianiu tańca, ćwiczymy także naszą pamięć, uczymy się lepszej koordynacji ruchowej i zachowania równowagi. Taniec wpływa także na nasze serce i układ oddechowy. Pracujemy przeponą i przez to znacznie lepiej oddychamy.

Zajęcia z tańca są dopasowane do poziomu umiejętności danych uczestników. Tu nikt nie bije rekordów ani z nikim nie rywalizuje. Można zacząć od kursu dla początkujących i potem przechodzić na kolejne etapy. Jeśli obawiamy się, że nie znajdziemy odpowiedniego partnera do tańca, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby  zmotywować do udziału w kursie naszą drugą połowę czy dobrego znajomego. Szkoły tańca znajdują się w każdym mieście, jak również w wielu miasteczkach, a  nawet gminach.

Przygodę z tańcem można rozpocząć w każdym wieku i niezależnie od stanu zdrowia. Jest to sport dla tych osób, które obawiają się, że po latach siedzenia na kanapie, nie dadzą sobie rady z forsownymi ćwiczeniami czy męczącym joggingiem. Warto spróbować!