Trening Krav Magi – nauka samoobrony

Trening Krav Magi – nauka samoobrony

Trening Krav Magi, to nauka samoobrony dla dzieci i kobiet. Elitarne jednostki na całym świecie takie jak: FBI, SWAT, czy wojsko wykorzystują tą sztukę walki do ćwiczenia swoich jednostek. Ta natomiast występuje w dwóch wersjach; cywilnej i militarnej. Najbardziej znaną i popularną wersją, jest wersja cywilna, która znana jest na całym świecie. Charakteryzuje się zdecydowanie mniej skomplikowanymi kombinacjami chwytów, dźwigni oraz kopnięć.

Krav Maga to skuteczny, nowoczesny i dynamiczny system samoobrony i walki wręcz. Uczy nas w jaki sposób wykorzystywać praktyczny i intuicyjny sposób reagowania na czyhające na nas zagrożenie. Zastosowane w tej sztuce walki techniki bazują na naszych naturalnych odruchach i instynktach. Dzięki Krav Madze, każda kobieta nauczy się skutecznie bronić siebie i swoich bliskich, a jednocześnie zdobędzie większą świadomość swojego ciała i wypracuje błyskawiczny refleks.

Trening Krav magi – kondycja, siła i pewność siebie

Kobiety, trenujące Krav Magę mają niewątpliwie dużo lepszą kondycję fizyczną oraz lepszą wydolność organizmu.

Ta kontaktowa sztuka walki została opracowana na początku lat 50 – tych XX wieku. Początkowo wykorzystywana była tylko w izraelskiej armii. Obecnie, to jedna z najpopularniejszych sztuk walki, którą trenują miliony osób, na całym świecie. Szczególne zainteresowanie wzbudza u przedstawicielek płci pięknej. Wynika to z nieskomplikowanych technik oraz braku potrzeby posiadania doskonałej sprawności fizycznej. Krav Maga bazuje na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych formach przeprowadzenia kontrataku. W tej sztuce walki trenuje się także obronę w postaci trwałego unieszkodliwienia agresora i możliwości oddalenia się z miejsca ataku. Kobiety mogą wykorzystać swoje naturalne cechy fizyczne – kościste łokcie, masywniejsze biodra, a także mniejszą masę ciała. Treningi odbywają się w wielu miastach i mniejszych miejscowościach. Wiele kursów Krav Magi organizowanych jest w domach kultury czy w placówkach edukacyjnych, np. na salach gimnastycznych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia nie wymagają dużych nakładów finansowych. Wystarczy strój sportowy i obuwie typu trampki lub adidasy.

Paniom, którym zależy na dobrej kondycji fizycznej oraz umiejętności samoobrony warto polecić treningi Krav Magi. To doskonała okazja, aby nauczyć się panowania nad własnym ciałem oraz zrelaksować po ciężkim dniu pracy.