Ciekawsza forma głuchego telefonu

Ciekawsza forma głuchego telefonu

Pewnie znasz tę niezwykle popularną zabawę, ale czy wiesz, że istnieje znacznie ciekawsza forma głuchego telefonu? Ta gra nie wymaga żadnych umiejętności czy sprzętu. Wszystko, czego Ci potrzeba, to grono miłych znajomych i odrobina miejsca.

Tymczasem zabawę można zaproponować przy grillu, wieczornej kolacji z bliskimi osobami czy podczas kinderbalu. Mogą w niej uczestniczyć, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na przykład miejsce do gry można przygotować w ogrodzie, na tarasie lub w pomieszczeniu. Więc ustawiamy tyle krzeseł, ile jest uczestników. Każdy zajmuje osobne miejsce. Na zakończenie wylosowana osoba układa zmyśloną, krótką historię, którą może spisać na kartce papieru. Ważne, aby zawierała ona słowa kluczowe. Jeśli w grze uczestniczą osoby dorosłe, to zdania w historii mogą  być  wieloczłonowe lub obcojęzyczne. W przypadku nieco młodszych graczy, powinniśmy ograniczyć stopień trudności i dopasować grę do wieku i możliwości intelektualnych uczestników. Ważne, aby nikt nie czuł się urażony tym, że gra jest dla niego niezrozumiała czy zbyt skomplikowana. Dodatkowo słowa kluczowe mogą być zaczerpnięte z wielu dziedzin; nauki, sztuki, literatury itp. Ważne, aby spisujący historię, przekazał pozostałym uczestnikom zabawy, ile  „trudnych słów” zawiera jego opowiadanie.

Ciekawsza forma głuchego telefonu – wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych

Po spisaniu historii i ustaleniu ilości słów kluczowych, osoba przekazuje słownie opowieść  kolejnemu uczestnikowi, ale tak, aby pozostali nie słyszeli jego słów. Ten, z kolei czyni to samo w stosunku do kolejnego uczestnika gry. Podsumowując, cała zabawa polega na tym, że ostatni gracz musi odtworzyć zasłyszaną historię wraz z wymienieniem wszystkich lub jak największej ilości słów kluczowych. Jeśli nie potrafi tego zrobić lub zna ich niewielką ilość, wówczas przegrywa i jest zmuszony do opuszczenia gry. W następstwie kolejną historię tworzy osoba, która była przedostatnia w kolejce. W ostatnim pojedynku mierzy się ze sobą trójka uczestników. Nagrodą może być order Złotego Ucha, certyfikat Mistrza Podsłuchów czy inny zabawny gadżet.

To nieskomplikowana zabawa, która dostarcza wielu emocji i pozytywnej energii. Ponadto rozwija  zdolność koncentracji, wzmacnia krótkotrwałą pamięć oraz kreatywność. Podsumowując zabawa idealnie nadaje się, jako ciekawa alternatywa dla gier planszowych czy karcianych.

Oto kilka pomysłów na śmieszne historyjki do głuchego telefonu:

  1. „Halo? Czy to Centrala Telefoniczna? Proszę mi przekazać wiadomość do mojego kota, który siedzi na gałęzi drzewa w parku.”
  2. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pana Maku? Niestety, nie mam pojęcia, gdzie on mieszka, ale słyszałam, że lubi się bawić w chowanego.”
  3. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pana Niedźwiedzia? Słyszałam, że jest najlepszym tancerzem w mieście i chciałabym zaprosić go na moją imprezę.”
  4. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pana Koguta? Słyszałam, że ma najgłośniejszy głos w mieście i chciałabym go zatrudnić jako DJ na moim weselu.”
  5. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pani Papugi? Słyszałam, że potrafi mówić wszystkimi językami i chciałabym ją zatrudnić jako tłumaczkę na mojej konferencji.”
  6. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pana Słonia? Słyszałam, że ma najdłuższe uszy w mieście i chciałabym go zatrudnić jako DJ na moim festiwalu muzycznym.”
  7. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pani Krowy? Słyszałam, że ma najgłośniejszy ryk w mieście i chciałabym ją zatrudnić jako wokalistkę na moim koncercie.”
  8. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pana Lisica? Słyszałam, że jest najlepszym szpiegiem w mieście i chciałabym go zatrudnić do ochrony mojego domu.”
  9. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pana Żaby? Słyszałam, że ma najgłośniejszy kwak w mieście i chciałabym go zatrudnić jako DJ na moim festiwalu muzycznym.”
  10. „Halo? Czy mogę dzwonić do Pani Świnki? Słyszałam, że jest najlepszą kucharką w mieście i chciałabym ją zatrudnić jako szefa kuchni na moim przyjęciu.”