Gniazdko niemowlęce, czyli posłanie na każdą okazję

Gniazdko niemowlęce, czyli posłanie na każdą okazję

Rodzice nowonarodzonych dzieci zrobią wszystko, by ich dziecko wypoczywało w komfortowych warunkach. Poszukują więc wygodnych łóżeczek, mat i innych akcesoriów, które zapewnią ich pociechom bezpieczeństwo i wygodę. Coraz większą popularnością wśród tego rodzaju produktów cieszy się gniazdko niemowlęce. Co to za wyposażenie i w jakich okolicznościach okaże się przydatne?

Gniazdko niemowlęce – sposób na dzienne posłanie

Niemowlak śpi najczęściej w kołysce lub łóżeczku ze szczebelkami. Wśród popularnych typów posłań są również łóżeczka dostawne, które stawia się przy łóżku rodziców, oraz posłania turystyczne, które używane są na wyjazdach. Warto jednak pamiętać, że małe dzieci spędzają w pozycji leżącej całą dobę – chyba że trzymane są na rękach rodziców. Wygodnym dziennym posłaniem dla niemowlaka może być właśnie gniazdko niemowlęce. To miękka mata o kompaktowych gabarytach, które są idealnie dopasowane do wymiarów ciała niemowlaka. Z zewnątrz otoczona jest miękką poduszką, która zabezpiecza maleństwo przed zsunięciem się lub wypadnięciem z posłania. Warto dodać, że ta zewnętrzna osłona może zostać łatwo zdemontowana. W gniazdku niemowlęcym maluch czuje się komfortowo i bezpiecznie – ma własną intymną przestrzeń, w które może wygodnie spać, bawić się i obserwować otoczenie.

Wygodne w użytku

Ze względu na niewielką masę i kompaktowe wymiary gniazdko niemowlęce świetnie nadaje się do codziennego użytku. Można wygodnie przenosić je i ustawiać w zasadzie w każdym miejscu w domu – na łóżku, podłodze, a nawet na stole. Jest łatwe w transporcie i bez problemu zmieści się w bagażniku, dzięki czemu doskonale sprawdzi się także jako turystyczne łóżeczko w czasie wyjazdów poza dom. To akcesorium znajdzie też zastosowanie jako praktyczna wkładka do tradycyjnego łóżeczka ze szczebelkami – takie meble są bowiem zwykle zbyt duże dla noworodków i niemowlaków. Z gniazdka będziemy korzystać do ukończenia przez dziecko 3-6 miesiąca życia. Potem maluch z niego wyrośnie.